Пошук у Google шкодить довкіллю

Учений з Гарвардського університету переконує, що пошук у Google шкодить екології


Google
news.yahoo.com
Учений оцінив збиток, який завдає екології пошук в Інтернеті. Кількість вуглекислого газу, що викидається в атмосферу, від двох пошукових запитів в Google виявилася рівною кількості CO2, що виділяється в результаті кип'ятіння води в електричному чайнику.

Учений роз'яснив, як саме пошук в Google шкодить навколишньому середовищу. На виконання кожного пошукового запиту йде певна кількість електроенергії. По-перше, необхідно врахувати електроенергію, спожиту комп'ютером.

По-друге, при пошуку необхідної інформації запит відправляється на сервер, який може знаходитися на відстані багатьох сотень кілометрів від комп'ютера користувача. Google, наприклад, має в своєму розпорядженні сервери у США, Китаї, Японії та країнах Євросоюзу. Для збільшення швидкості пошуку Google відправляє запит не на один, а на кілька серверів. Це прискорює пошук, але збільшує кількість спожитої електрики.

Згідно з оцінками автора дослідження Алекса Вісснер-Гросса, в результаті одного пошукового запиту в Google в атмосферу потрапляє близько 7 грамів вуглекислого газу. Для того, щоб закип'ятити воду в невеликому електричному чайнику, "необхідно" викинути в навколишнє середовище близько 15 грамів CO2. Щодня користувачі мережі шукають інформацію, яка цікавить їх, близько 200 мільйонів раз.

Вісснер-Гросс також підрахував, яку шкоду екології наносить в середньому кожна людина, яка виходить в Інтернет. Під час проглядання веб-сторінки виділяється близько 0,02 грамів вуглекислого газу в секунду. Якщо на сайті є анімація або відео, кількість парникового газу, що викидається в атмосферу, збільшується вдесятеро. За оцінками іншого дослідника, Джона Баклі, будь-яка робота на комп'ютері "виробляє" від 40 до 80 грамів CO2 на годину.

За твердженнями експертів, світова IT-індустрія є "серйозним" виробником одного з основних парникових газів. За цим параметром галузь може порівнятися з авіаційною промисловістю: вона "відповідальна" за 2% всіх викидів вуглекислого газу.  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: