Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За розрахунками вчених, дослідні модулі дістануться Марсу через 7 місяців. 

У понеділок, 14 березня, з космодрому "Байконур" стартувала ракета, яка доставить на Марс дослідні модулі. Вони шукатимуть ознаки життя на планеті.

Основне завдання місії ExoMars - пошук доказів наявності метану в атмосфері планети, які могли б підтвердити всьому світу наявність життя або активності в сьогоденні або минулому Марса.

До Марсу відправився орбітальний апарат Trace Gas Orbiter і десантний модуль Schiaparelli. Планується, що на політ місії на Марс піде сім місяців. 16 жовтня Schiaparelli повинен відокремитися від TGO, а через три дні після цього увійти в атмосферу Марса.

Орбітальний модуль TGO після цього має вийти на орбіту планети. За розрахунками фахівців, орбітальний апарат пропрацює до кінця 2022 року. Дослідні комплекси будуть шукати в атмосфері Марса метан.

Відео На Марсі знайшлася рідка вода

Вчені впевнені, що метан розпадається під впливом ультрафіолетового сонячного випромінювання і може існувати приблизно 300-600 років, що дуже недовго в геологічних масштабах часу. Це означає, що газ, який є на Марсі зараз, не міг бути вироблений 4,5 мільярда років тому, коли формувалися планети Сонячної системи.

Нагадаємо, в січні глава компанії SpaceX американський бізнесмен Ілон Маск заявив про можливість польоту людини на Марс до 2025 року. За словами Маска, дев'яти років достатньо для підготовки польоту.

Залиште свій коментар

Вибір редакції