Послід пінгвінів виробляє так багато веселющого газу, що сп'янив дослідників

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Закис азоту має заспокійливий ефект, тому його іноді використовують як наркоз.

Королівські пінгвіни випускають таку велику кількість оксиду азоту або веселющого газу разом зі своїми фекаліями, що "одурманили" дослідників, які вивчали тварин.

Про випадок йдеться у данському науковому дослідженні, передає Science Alert.

"Послід пінгвінів виробляє дуже високий рівень оксиду азоту навколо колоній тварин", - сказав керівник дослідження професор Бо Елберлінг з кафедри геологічних наук та управління природними ресурсами Університету Копенгагена.

Вивчаючи колонії королівських пінгвінів на атлантичному острові Південна Джорджія між Південною Америкою і Антарктидою, дослідники піддалися впливу газу. "Після декількох годин роботи біля посліду, один з дослідників "сказився". У іншого з'явилися нудота і головний біль", - сказав Елберлінг.

Закис азоту має заспокійливий ефект - веселющий газ, приміром, подекуди використовують як наркоз стоматологи. Поява газу біля колоній пінгвінів пояснюється їхньою дієтою, яка складається з крилю та риби, що містять велику кількість азоту. Азот з фекалій пінгвінів потрапляю в землю, а ґрунтові бактерії вже перетворюють його на закис азоту.

Крім заспокійливих властивостей, цей газ впливає на клімат. Закис азоту у 300 разів сильніше забруднює довкілля, аніж вуглекислий газ. Втім зазначається, що та кількість, яку виробляють пінгвіни недостатня для сильного впливу на Землю.

Нагадаємо, пінгвіни з двох японських акваріумів мають життя насиченіше, ніж подекуди у людей. Любов утрьох, інцест та нерозділене кохання – усе це може видаватися елементом якоїсь мильної опери, проте насправді є невід'ємним складником життя африканських пінгвінів. Стосунки пернатих настільки складні, що акваріум Кіото і Токійський акваріум Суміда випускають деталізовані таблиці, що пояснюють особисте життя тварин. Детальніше про це - у нашому матеріалі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції