Перейти до змісту
Усміхатися "по-котячому": експеримент показав, як викликати прихильність чотирилапих

Це чудовий спосіб зміцнити зв'язок з домашнім улюбленцем.

Кішки мають репутацію непривітних тварин, особливо порівняно з собаками. Можливо, якщо контакт з пухнастим не вдається встановити, справа у тому, що людина просто не говорить їхньою "мовою".

Нове дослідження показало, що це не так складно: варто просто усміхнутися. Але по-котячому: не показуючи зуби, а примружуючи очі і повільно кліпаючи. Спостерігаючи за взаємодією котів і людей, вчені змогли підтвердити, що до людей з таким виразом обличчя чотирилапі ймовірніше підійдуть і будуть привітними, пише Science Alert.

"Багато власників котів і раніше здогадувалися про це, тому було цікаво знайти докази", - каже психологиня Карен Маккомб з Університету Сассекса у Великій Британії.

Іноді у котів можна побачити такий вираз: вони трохи заплющують очі і повільно кліпають. Зазвичай, коли розслаблені і задоволені. Це і є своєрідною котячою усмішкою.

Аби перевірити, чи справді копіюючи такий вираз людина "повідомляє" коту, що доброзичлива і відкрита для взаємодії, команда психологів розробила два експерименти. 

Під час першого власники повільно кліпали перед 21 кішкою у 14 будинках. Коли тваринка зручно влаштовувалася в одному місці в своєму домашньому середовищі, власники сідали за метр від неї і починали повільно кліпати, коли улюбленець дивився на них. Камери записували обличчя людини і морду чотирилапого і порівнювали з тим, як кішки кліпають без впливу власника. Результати показали, що кішки з більшою ймовірністю будуть повільно кліпати у відповідь на аналогічні дії людини, аніж у ситуації з відсутністю взаємодії.

У другому експерименті брали участь 24 тварини з восьми різних будинків. Цього разу кліпали не власники, а дослідники, які раніше не контактували з тваринами. Дослідники повторили дії з першого експерименту, але водночас простягали руку до пухнастих. Виявилося, що тварини не лише з більшою ймовірністю мружилися у відповідь, але й вірогідніше наближалися до руки.

"Це перше дослідження, в якому експериментально вивчається роль повільного моргання в спілкуванні між кішкою і людиною", - сказав Маккомб.

"Це те, що ви можете спробувати зі своєю домашньої кішкою або котами, яких зустрінете на вулиці. Це відмінний спосіб укріпити зв'язок з ними. Спробуйте звузити очі, дивлячись на них на них, як під час розслабленою усмішки. А потім заплющіть очі на пару секунд. Ви побачите, що вони дадуть вам відповідь, і зможете розпочати своєрідну бесіду".

Нагадаємо, за понад 30 тисяч років одомашнення у собак розвинувся унікальний механізм привернення людської уваги. Завдяки йому вони можуть бути схожими на дітей. Йдеться про так званий "погляд цуценяти". Учені намагалися розгадати секрет цього виразу тривалий час і тепер мають відповідь.

Відео  Коти розуміють мову людини – Поп-наука

 Коти розуміють мову людини. Це нещодавно довели японські вчені. Собаки, дельфіни, папуги – про цих тварин і їхнє вміння розуміти нашу мову вже давно існували численні дослідження. А ось щодо котів довго небуло реальних доказів. Детальніше про цікаве відкриття дивіться у відео.

 Коти розуміють мову людини – Поп-наука

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин