Перейти до змісту
Постійно пити воду і затримувати дихання не треба. Медик розвінчав поради з "вірусного" листа про коронавірус
ТСН.ua

Стенфордський університет уже навіть офіційно спростував причетність до сумнівних рекомендацій.

У соцмережах та месенджерах ширять поради чи-то ученого зі Стенфорда, чи-то азійських медиків про коронавірус. У листі йдеться, що, затримавши дихання, нібито можна діагностувати COVID-19, а вживання великої кількості рідини "змиє" вірус.

Усе це неправда, пише Business Insider після спілкування з медиками.

Затримка дихання

Зміст листа варіюється, але загалом стверджується, що люди, які можуть затримувати дихання на 10 секунд без кашлю, болю та дискомфорту можуть бути впевнені, що в них у легенях нібито немає фіброзу, а отже й коронавірусної інфекції також.

"Це неправда. Це може виявити наявність тривожності чи пригніченого дихання", – сказав Джонс Лорен Рауч, медик з лікарні Antelope Valley Hospital в Лос-Анджелесі зі ступенем магістра епідеміології.

Також за словами Рауча, фіброз – це рубці в легенях, а не інфекція. І те, як надовго ви можете затримати дихання, не має нічого спільного з коронавірусом.

Симптоми коронавірусної інфекції інфографіка
ТСН.ua

Авторство методу в різних листах приписують різних фахівцям – то "лікарям з Тайваню", то "Стенфордському університету". Останній вже офіційно спростував причетність до сумнівної рекомендації.

Багато води

Інший міф полягає в тому, що вживання великої кількості рідини, теплої води або води з сіллю, вб'є вірус. У віральному листі ширять міф, що рідини можуть "змити" вірус з ротової порожнини до шлунку, де їх вб’є кислота.

"Абсолютний фейк. Це неправда", - сказав Рауч.

Кращий спосіб захисту від вірусу – це докладати зусиль, аби взагалі не зіштовхнутися з ним. Тобто мити руки, дезінфікувати поверхні, уникати скупчення людей або осіб з симтомами хвороби.

Якщо ви підозрюєте, що у вас може бути коронавірусна інфекція, зателефонуйте своєму лікарю, щоб дізнатися, як пройти тестування, не ризикуючи здоров'ям інших.

Як захиститися від коронавірусу інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 166 відео Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Спалах коронавірусу в Європі

Залиште свій коментар