Потік даних з адронного колайдера перетворили на музику

Великий адронний колайдер "заспівав": фізики розробили програму, яка виражає зіткнення частинок в колайдері у звуках.

Група музикантів і фізиків з дослідницької групи LHCsound розробила програмне забезпечення, що дозволяє перетворювати потік даних про зіткнення частинок у Великому адронному колайдері на звук.

На думку фахівців, це допоможе їм почути те, що могли пропустити їхні очі.

"Людське вухо чудово підходить для виявлення дуже слабких змін у звучанні. Це інстинкт самозбереження: новий звук завжди привертає увагу", - розповів один з учасників проекту Річард Добсон.

Він нагадав, що сама ідея перетворення даних про фізичні процеси на звук була використана ще в лічильниках Гейгера, де рівень радіації можна було почути за частотою клацань.

"Музика" зіткнень часток в колайдері буде влаштована більш складним способом - звучання змінюватиметься в залежності від типу частинок, їхньої швидкості або енергії. При цьому користувачі зможуть самі підбирати потрібні їм інструменти, наприклад змусити певні частинки звучати як скрипка.

Учасники проекту розраховують створити програму, за допомогою якої можна буде чути події, що відбуваються у Великому адронному колайдері в реальному часі.

Нагадаємо, 6 грудня пройшли останні експерименти на колайдері у 2010 році. Згідно з планом, роботи поновляться 24 січня 2011-го, а пучки протонів почнуть циркулювати у прискорювальному кільці не раніше лютого.

Читайте також:

Італійці хочуть побудувати новий колайдер

Колайдер відтворив Великий вибух

Нове відкриття у колайдері не вписується в розрахунки фізиків

Вчені з'ясували, як звучить Всесвіт (аудіо)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: