Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Позитивні тести видужалих пацієнтів з відновленим Covid-19 не є реінфекцією - ВООЗ

Позитивні тести видужалих пацієнтів з відновленим Covid-19 не є реінфекцією - ВООЗ

Вони проходять один з етапів одужання.

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що одужалі пацієнти з коронавірусом, які повторно отримали позитивний результат тесту на захворювання, не захворіли повторно.У них відбувається процес звільнення від мертвих клітин легенів, а не отримання нової інфекції.

Про це пише ScienceAlert.

Представники органів охорони здоров'я Південної Кореї повідомили про більш ніж 100 таких випадків у квітні. Це викликало побоювання, що видужалі пацієнти можуть заразитися.

"Ми знаємо, що деякі пацієнти мають позитивний результат після свого клінічного одужання. З відомих нам даних, здається, що ці пацієнти виганяють залишилися заражені часточки з легень, які залишилися, і це частина фази відновлення", - сказав представник ВООЗ.

Дослідження показали, що люди, заражені новим коронавірусом, накопичують антитіла, починаючи приблизно через тиждень після зараження або появи симптомів.

Але, за словами експертів, досі незрозуміло, чи накопичує організм систематичний імунітет, достатній для того, щоб відбити нову атаку вірусу, і якщо так, то як довго цей імунітет зберігається.

Щодо видужалих пацієнтів, які дали негативний результат, а через кілька тижнів показали позитивний результат, необхідні додаткові дослідження, згідно з ВООЗ.

"Нам потрібне систематичне збирання зразків у видужалих пацієнтів, щоб краще зрозуміти, як довго вони виділяють живий вірус", - сказав представник.

"Нам також необхідно зрозуміти, чи означає це, що вони можуть передавати вірус іншим людям - наявність живого вірусу не обов'язково означає, що його можна передати іншій людині".

Епідеміологиня інфекційних захворювань Марія Ван Керховен, що є частиною Програми ВООЗ із надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я, пояснила сценарій "мертвих клітин".

"У міру того, як легені гояться, з'являються частини легенів, які представляють собою мертві клітини. Це фрагменти легень, які насправді дають позитивний результат. Це не інфекційний вірус, це не реактивація. Насправді це частина процесу загоєння", - сказала вона.

Нагадаємо, лікарі виявили, що новий коронавірус може викликати раптові інсульти у дорослих у віці 30-40 років, у яких немає складних і хронічних хвороб. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції