Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Прадавні переселенці з Африки виживали завдяки "морській дієті" п'ять тисяч років тому

Прадавні переселенці з Африки виживали завдяки "морській дієті" п'ять тисяч років тому

Вони масово живилися молюсками.

Стародавні сміттєзвалища, заповнені мушлями равликів уздовж Червоного моря, показують, що морепродукти були основною їжею під час початку переселення з Африки в Аравію близько п’яти тис. років тому.

Про це пише IFL Science.

На Фарасанських островах Червоного моря, доісторичного пітстопу уздовж давніх міграційних маршрутів між Африкою і Аравією, археологи виявили присутність великих ям, що містять до 15 тис. мушель морських равликів. Тут вони опинилися у період опинилися 4780 - ​​7360 років тому.

Як повідомляється в журналі Quaternary International, факти свідчать про те, що молюски підтримували популяцію людей, що відправлялися Африки до Євразії близько п’яти тисяч років тому.

Це був надзвичайно посушливий період в регіоні, тож морепродукти у водах забезпечували необхідне харчування для втомлених мандрівників.

Раковини, виявлені в численних ямах на островах Фарасан, були великими і повністю сформованими, що вказує на те, що в той час вони були численними.

Доісторичних людей часто вважають м'ясоїдними печерними людьми, які їли м'ясо мамонтів, шаблезубих тигрів і інших доісторичних делікатесів, але морепродукти вже давно є основним джерелом харчування. 

Нагадаємо, печері Фа-Хьєн-Лене в лісах вологої зони Шрі-Ланки виявили численні інструменти з каменю, кістки і зубів, зокрема кілька маленьких стріл, вирізаних з кістки, вік яких становить близько 48 тис. років. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції