Пращурів сучасних людей навчили працювати "хоббіти"

Антропологи стверджують, що люди Homo sapiens навчалися виготовленню знарядь праці у людиноподібних істот Homo floresiensis.

Нову теорію про те, хто навчив працювати сучасну людину, висунули учені після вивчення стародавніх поховань на індонезійському острові Флорес. За їхньою версією, сучасні люди Homo sapiens навчалися виготовленню знарядь праці безпосередньо у представників популяції Homo floresiensis, яких антропологи охрестили людиною флоресською або "хоббітами").

Фахівці вивчили 11 667 кам'яних знарядь праці, виявлених під час розкопок на індонезійському острові Флорес.

Раніше тут же були виявлені останки Homo floresiensis, а також поховання Homo sapiens епохи древнього голоцена і безліч зразків знарядь, виготовлених нашими предками.

Проаналізувавши технології виготовлення знарядь, їхню форму й інші характерні деталі, вчені заявили, що вражаюча схожість знарядь виробництва, застосованих Homo floresiensis і Homo sapiens, дозволяє припустити, що представники цих популяцій вступали в контакт.

Відзначимо, що раніше вчені заявили, що "хоббіти" - не побічна гілка еволюції, а жертви кретинізму.

Останки скелета жінки-"хоббіта" були виявлені на індонезійському острові Флорес у 2004 році. Походження цих людиноподібних істот відразу стало предметом суперечок антропологів і палеонтологів.

Також там були виявлені інші останки що належать людиноподібним істотам дуже маленького зросту.

Першовідкривачі відразу ж охрестили їх "хоббітами" і, проаналізувавши кістки, почали стверджувати, що ці істоти ніякого стосунку до Homo sapiens не мають і є карликовими нащадками людини прямоходячої - Homo erectus.

У 2006 році в журналі Nature була опублікована стаття, автори якої доводили, що "хоббіти" належать до невідомого раніше виду людини, що отримав назву Homo floresiensis.

Практично вся фауна Флореса відрізняється карликовими розмірами. Роботи з ідентифікації останків ведуться досі.

Читайте також:

У Індонезії знайшли рештки пращура сучасних азіатських слонів

На узбережжі Ла-Маншу знайшли скелет лох-неського чудовиська

Вчені знайшли бракуючу ланку в еволюції людини, яку шукали два століття

Учені знайшли стадо динозаврів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: