Прибульці чи фотошоп: NASA викликало бурхливу реакцію в Мережі, показавши загадково рівний айсберг

Дата публікації
Прибульці чи фотошоп: NASA викликало бурхливу реакцію в Мережі, показавши загадково рівний айсберг

NASA

Він має "ідеальну" форму з пласкою рівною поверхнею.

NASA оприлюднило фотографію айсберга практично ідеально рівної форми.

Фото розміщене на сторінці агентства у Twitter.

В описі до світлини йдеться, що плаский айсберг серед морського льоду розташований неподалік від шельфового льодовика Ларсена, що біля узбережжя Антарктичного півострова. "Різкі кути та пласка поверхня айсберга свідчать, що він, ймовірно, відколовся нещодавно від крижаного шельфу", - йдеться у коментарі до кадру.

Користувачі одразу порівняли його із загадковим чорним монолітом з фільму "2001: Космічна Одісея", а деякі навіть запідозрили обман.

"Я не вірю. Якщо це звичайний айсберг, то де решта?". 

"Виглядає як справжня підробка - і я не маю на увазі "Це неймовірно". Я маю на увазі, що це має вигляд очевидного фотошопу - ідельно рівна поверхня це провал - будь ласка, надайте більше інформації". 

Також коментарі до світлини рясніють припущеннями про інопланетну природу айсберга.  

Проте, як пояснює Science Alert, можна розслабитись – до чудернацького айсбергу не причетні ані прибульці, ані люди. "Цей айсберг цілком природний", - пише видання. Так, ми звикли уявляти айсберги величезними шматами льоду із гострими нерівними кутами, що здіймають над водою, проте це лише один з видів айсбергів.

Як пояснила Келлі Брант, фахівець з льоду з Університету Меріленда, існують також айсберги, які називають пласкими. Це великі плити льоду з майже вертикальними боками і пласкою вершиною, і вони часто формуються після відколювання від шельфових льодовиків. Саме таким айсбергом і є загадковий шмат льоду на світлині.

Нагадаємо, учені знайшли загадкову нейтронну зорю, "яка не мала б існувати". Вона перебуває за майже 24 тисячі світлових років від Землі в сузір'ї Кассіопеї.

До берегів Гренландії впритул наблизився величезний айсберг заввишки з Біг-Бен

До берегів Гренландії впритул наблизився величезний айсберг заввишки з Біг-Бен
Наступна публікація