Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Про спортивну гру та спілкування з духами. Уперше вчені переклали написи народу черокі у печері в Алабамі

У тяжкі часи індіанці шукали місця, де можна було проводити традиційні обряди.

Група вчених вперше переклала написи народу черокі в печері у штаті Алабама – у них вони знайшли опис церемоніальних частини гри, схожої на сучасний лакрос.

Про це пише йдеться на сайті The University of Tennessee Knoxville.

"Це перші написи черокі, знайдені в печері, і перші, які вдалося перекласти. Вони оповідають про те, що люди робили в печері, і є прямим доказом того, що деякі корінні американські племена вважали печери священними місцями", - говорить один з провідних авторів дослідження Ян Сімек.

Як пояснюється, на початку 30-х років XIX століття під тиском влади південно-східних штатів американський уряд вирішив знищити індіанські анклави, а індіанців виселити на порожні землі на захід від річки Міссісіпі – сьогодні це територія штату Оклахома. Примусової депортація отримала назву "Дорога сліз" – під час неї загинуло близько чотирьох тисяч індіанців.

Написи, знайдені в печері Маніту, описують обряд, який проводився в ці кризові часи індіанцями, які ще не залишили території сучасної Алабаму – саме звідти їх переселяли.

Як розповіли фахівці, черокі користувались складовою абеткою, що налічувала 85 символів різних складів. Її розробив близько 1820 року вождь черокі на ім'я Секвойя, також відомий як Джордж Гесс. Її використовували для спілкування, під час знакових свят і навіть в першій в історії США газеті, що видається індіанцями.

Дослідники розглядали дві групи написів у печері. Як з'ясувалось, в одному з них йшлося про важливу ритуальну подію, яка відбулася 1828 року. Одну з перекладених фраз: "Лідери команди зі стікболу на 30-й день їхнього місяця квітня 1828 року". Учені припускають, що займенник "їх" стосується американців європейського походження. Напис поруч: "Ми ті, у кого кров йде з носа і рота".

Стікбол – це спортивна гра індіанців. Вона нагадує лакрос. Припускається, що перший напис - дата проведення гри, другий - травми, отримані учасниками.

Як наголошують учені, для черокі стікбол був більше, ніж просто спортивним змаганням. Це було церемоніальною подією, що тривала кілька днів. Дві конкурентні команди уособлювали дух і силу людей та їхніх предків.

Перед грою відбувались приготування з молитвами та медитаціями, а також ритуалом очищення "входження в воду". Швидше за все, для нього використовувалося підземне джерело у печері.

Цікаво, що написи на стелі печери написані задом наперед – вони ніби звернені до середини скелі. Окрім цього, серед них є напис: "Я - твій онук ". Учені думають, що так черокі могли звертатися до духів померлих предків чи надприродних істот – саму печеру вони, ймовірно, вважали "порталом" до потойбіччя.

Разом з цим, автори роботи не надали повні переклади написів з поваги до племен черокі, які вважали написи священними. Команда вже відшукала кілька печер з подібними написами. Напевно, у тяжкі часи індіанці шукали місця, де можна було проводити традиційні обряди і просити допомоги у предків і духів.

Нагадаємо, на північному узбережжі Перу, неподалік від Чан-Чану, колишньої столиці давньоколумбійської імперії Чиму (1250-1470 років), вчені знайшли рештки понад 269 дітей та 466 молодих лам. Що змусило представників народу Чиму провести найбільше дитяче жертвоприношення в історії читайте у матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції