Професію монарха науково визнали небезпечною для життя

Проаналізувавши життя півтори тисячі європейських монархів, британські вчені були вражені відсотком смертності в цій професії.

Імовірність насильницької смерті серед монархів виявилася в чотири рази більшою, ніж серед солдатів, які служать в зонах активних військових дій. Такий висновок було зроблено британськими вченими, які аналізували життя і смерть більше 1,5 тисячі європейських королів. Робота дослідника прийнята до публікації в журнал The British Journal of Criminology, а коротко її суть викладена в прес-релізі Кембриджського університету.

Автор зібрав дані про 1513 європейських монархів, що жили в період з 600 по 1800 роки. Виявилося, що не своєю смертю померла п'ята частина від їх загальної кількості. У порівнянні з середнім європейським королем у жителя мексиканського міста Сьюдад-Хуарес з найвищим відсотком вбивств в світі в 200 разів більше шансів померти природним чином.

В деякі періоди в окремих країнах професія монарха була особливо небезпечною - так, в Шотландії в проміжок з 889 по 1094 було вбито 15 з 17 правителів. У графстві Нортумберленд на північному сході Англії у восьмому столітті насильницькою смертю померло 14 з 15 королів.

Якщо говорити не про роботу, а про відпочинок, то найнебезпечнішим видом активного "нічогонероблення" в 2008 році були визнані заняття сноубордом. Любителі цього виду спорту складають 26 відсотків від усіх відпочиваючих, що звертаються за невідкладною медичною допомогою.

Читайте також:

На Заході назвали професії майбутнього

Forbes визначив десять "головних професій" наступних 10 років

Професію банкіра визнали найбільш шкідливою та збитковою

Криза погнала українців в Антарктиду на заробітки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: