Професор з Росії сконструював "комп'ютер нескінченності"

За нові математичні винаходи професор Ярослав Сергєєв став лауреатом престижної наукової премії в Італії.

Професор Нижегородського державного університету ім. Н. І. Лобачевського (ННДУ) Ярослав Сергєєв став лауреатом престижної міжнародної Премії Піфагора з математики, що вручається в місті Кротон (Італія).

"Професор сконструював і запатентував новий "комп'ютер нескінченності ". Це новий принцип обчислення", - повідомили в прес-службі ННДУ.

Також в прес-службі з посиланням на Сергєєва повідомляють, що він запропонував нову математичну мову, яка дозволяє записувати різні нескінченно великі і нескінченно малі числа.

"За допомогою цих чисел можна виконувати звичайні операції - додавання, віднімання, множення, ділення - і працювати чисельно з нескінченністю", - пояснив професор.

"Таким чином, виникає новий інструмент, який дозволяє будувати нові математичні моделі, більш точно робити обчислення. Це може бути корисно в усіх областях, де потрібна висока точність обчислень. Цікаво, що ця нова мова дозволяє, з одного боку, спростити, а з іншого - посилити математичний аналіз, який ми вчимо в школі ", - сказав учений.

У прес-службі ННДУ відзначили, що відкриття математика носять фундаментальний характер і дозволять вирішувати задачі та рівняння, які раніше вирішувати не вдавалося.

Розмір грошового призу становить 15 тисяч євро.

Ярославу Сергєєву 47 років. У 1985 році закінчив факультет обчислювальної математики і кібернетики (ВМК) Горьковського університету за спеціальністю "Прикладна математика". Професор ННДУ ім. Н. І. Лобачевського, працює на кафедрі математичного забезпечення ЕОМ факультету ВМК ННДУ. Офіційний представник нижегородського університету в Калабрійському університеті (місто Козенца, Італія), координатор програми "Російсько-Італійський Університет".

У 2002 році уряд Італії присудило Сергєєву звання видатного професора в Калабрійському університеті.

В область наукових інтересів математика входять паралельні обчислення, глобальна оптимізація, чисельні обчислення з нескінченно великими і нескінченно малими величинами, теорія множин, теорія чисел, інтервальний аналіз, фрактали і їх застосування.

Сергєєв опублікував понад 150 наукових робіт, серед яких чотири книги, два патенти і більше 50 статей в міжнародних журналах. За тематикою наукових досліджень читав лекції в Австралії, Великобританії, Італії, США, Японії та інших країнах.

Читайте також:

Українці заради воскресіння заморожують свої тіла та записують душі на флешку

У Британії довели, що Бог не створював світ

Вчені відкрили матерію, яка не підкоряється законам гравітації

Астрономи знайшли найвіддаленіше місце у Всесвіті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: