Простуда загрожує тим, хто спить менше семи годин

Люди, які сплять менше семи годин на добу, набагато частіше хворіють на простудні захворювання.

сон
Вчені з університету Карнегі-Меллон з'ясували, що ризик підхопити простуду у людей, які сплять менше семи годин на добу, втричі вищий за тих, хто спить по вісім годин на добу і більше. Вважається, що короткий сон ослаблює імунну систему і здатність організму боротися з вірусами, що викликають грип і ГРЗ.

Раніше вчені виявили, що люди, які сплять від семи до восьми годин на добу, найменше схильні до захворювань серця. Проте прямої залежності між тривалістю сну і станом
імунної системи встановлено не було.

У дослідженні, яке тривало з 2000 по 2004 рік, брали участь 153 здорових чоловіків і жінок, середній вік яких становив 37 років. Кожному з учасників було запропоновано відповісти на запитання, що стосуються режиму сну і звичок. Потім їх на деякий час ізолювали від зовнішніх контактів і помістили в умови карантину, до того ж їм видавали краплі для носа, що містив риновірус, який викликав нежить.

Протягом наступних п'яти днів піддослідні повідомляли про будь-які ознаки і симптоми захворювання, які розпочиналися, а також здавали аналізи. Через 28 днів після контакту з вірусом у волонтерів були взяті проби крові для того, щоб з'ясувати, чи виробилися в їхньому організмі антитіла, необхідні для боротьби з інфекцією.

Чим менше спали учасники дослідження, тим більшою була вірогідність того, що їхній контакт з вірусом приведе до захворювання. З'ясувалося, що величезну роль грала і якість сну. Волонтери, яких мучило безсоння, застуджувалися в 5,5 разів частіше, ніж ті, у кого не було проблем зі сном.

Дослідники зробили висновок, що якість сну впливає на виробництво імунною системою біологічно активних речовин, які повинні боротися з інфекцією.

Професор Рон Екклз, керівник Центру простуди при університеті Кардіффа (Великобританія), говорить, що сон та імунна система дуже тісно взаємопов'язані. За його словами, "імунна система може контролювати режим сну і неспання та короткий сон або періодичні пробудження можуть зробити негативний вплив на здатність імунітету протистояти інфекції".

"Мені здається, зібрано достатньо інформації, щоб стверджувати, що проблеми зі сном знижують опірність організму простудним захворюванням", - вважає професор Екклз.

Доктор Ендрю Вільямс, директор Центру розладів сну при лондонській лікарні святого Хоми повідомив, що результати дослідження перекликаються з даними, отриманими раніше при вивченні імунної системи тварин. Доктор Ніл Стенлі, експерт з питань сну в Університетських клініках Норфолка і Норвіча погодився з тим, що попередні роботи вже пов'язали якість і тривалість сну з проблемами імунної системи, проте, за його словами, вперше був встановлений прямий зв'язок хронічного недосипання з конкретними захворюваннями.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: