Проти Google розпочали антимонопольне розслідування

Угоду Google з видавцями книг про створення книжкового реєстру влада США вважає незаконною.

Влада США розпочала антимонопольне розслідування угоди Google Inc. з видавцями, яка зробить мільйони книг доступними онлайн. Офіційне повідомлення компанії надіслало американське міністерство юстиції.

Отримання цього повідомлення підтвердив журналістам головний юрист Google Девід Драммонд 10 червня. Напередодні газета Wall Street Journal повідомила, що антимонопольний підрозділ міністерства юстиції направив офіційні запити про надання інформації видавничій групі Lagardere's Hachette Book Group і ще одному видавцеві.

За умовами угоди Google з Гільдією авторів та Асоціацією американських видавців, Google повинна заплатити 125 мільйонів доларів за створення книжкового реєстру Book Rights Registry, в якому автори і видавці зможуть реєструвати твори для отримання прибутків від інституційних підписок і продажу книг.

Очікується, що федеральний суд, який проводить оцінку угоди, і міністерство юстиції працюватимуть паралельно.

Раніше міністерство юстиції США запідозрило компанії Google, Yahoo!, Apple і Genentech у порушенні антимонопольного законодавства в іншій сфері. Зокрема, вважають, що компанії уклали угоду, яка забороняє переманювати один у одного ключових співробітників.

Читайте також:

Антимонопольники запідозрили Google, Yahoo! і Apple у змові

Друковані підручники в Каліфорнії замінять електронними

Google запустив новий пошуковик

Екологи вимагають заборонити Google

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: