Протималярійний препарат у поєднанні з цинком дав кращий ефект у лікуванні Covid-19

Протималярійний препарат у поєднанні з цинком дав кращий ефект у лікуванні Covid-19

Фото: flickr.com

В разі комбінування ймовірність одужання від хвороби збільшилась у 1,5 раза.

Дослідники виявили, що протималярійний препарат, який вважали суперечливим у лікуванні від Covid-19, може краще працювати у поєднанні із цинком.

Про це пише Science Times.

Протималярійний препарат вважали можливим гравцем у лікуванні пацієнтів від Covid-19. Однак дослідники виявили, що препарат одним пацієнтам допомагає, а у інших викликає побічні ефекти. 

Нове дослідження з Нью-Йорка передбачає, що препарат може давати кращі результати у поєднанні із цинком. Дослідники з Медичної школи Нью-Йорка Гроссмана розмістили медичний препринт на своєму сайті, але їхня стаття ще не рецензована.

У дослідженні половина з 900 пацієнтів з COVID-19 отримувала комбінацію з трьох препаратів: гідроксихлорохіну, цинку і азитроміцину. Інша половина отримувала лише гідроксихлорохін і антибіотик азитроміцин.

Результати дослідження показали, що у пацієнтів, які отримували комбінований потрійний препарат, ймовірність одужання від цієї хвороби була в 1,5 раза вища. Їх також частіше виписували з лікарні порівняно з тими, кому давали тільки комбінацію з двох препаратів.

Дослідники зазначають, що комбінація з трьох препаратів, проте, не змінила середній час перебування пацієнтів у стаціонарі, який становив близько шести днів. Це також не змінило середню тривалість лікування тяжкохворих пацієнтів на апараті ШВЛ, яка склала п'ять днів.

Крім того, комбінації ліків не змінювали загальної кількості кисню, необхідного пацієнтам з респіраторними симптомами. Джозеф Рахімян, старший слідчий і фахівець з інфекційних захворювань, сказав, що це було перше в історії дослідження, в якому вивчалися дві комбінації засобів. Крім того, він попередив, що контрольований експеримент все ще буде необхідний, щоб довести перевагу препарату.

Вважається, що препарат впливає на здатність вірусу проникати в клітини організму, а також блокує здатність вірусу до розмноження, коли він вже перебуває всередині.

Сам цинк має противірусні властивості. Попередні дослідження показали, що це може скоротити час, протягом якого люди страждають від застуди.

Згідно з даними експертів, цинк міг зробити важку роботу в поєднанні з гідроксихлорохіном під час лікування пацієнтів з COVID-19. Він додає, що це може бути основним елементом у разі атаки на вірус. Він також припустив, що гідроксихлорохін може слугувати агентом, який транспортує цинк в клітини. Це також може підвищити ефективність цинку, говорить він.

Нагадаємо, дослідники з Колумбійського університету порівняли понад 800 пацієнтів, які отримували лікування препаратами проти малярії гідроксихлорохін, із більш ніж 560 пацієнтами, які отримували підтримувальну терапію. Вчені не знайшли доказів користі від розрекламованого препарату, яким лікували COVID-19. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація