Прототип космічного корабля SpaceX для польотів на Марс та Місяць вибухнув під час випробувань: відео

SpaceX/Twitter

Водночас Ілон Маск назвав випробування "успішними".

Прототип американського пілотованого космічного корабля Starship компанії Ілона Маска SpaceX вибухнув під час посадки після випробувального польоту на суборбітальну висоту.

Запуск відбувся на космодромі Boca Chica, що в штаті Техас, у ніч проти четверга, 10 грудня, о 00:51 за Києвом, йдеться на Twitter-сторінці команії.

Зазначимо, що космічний корабель багаторазового використання Starship спроєктований для доправлення людей на Місяць та Марс.

У межах випробування його запустили на 12,5 км вгору. Політ передбачав подальше відключення двигунів, аеродинамічне гальмування, повторний запуск двигунів для повернення у вертикальне положення, а також спробу посадки на стартовий майданчик.

Як розповів на своїй сторінці у Twitter засновник SpaceX Ілон Маск, під час польоту один із трьох двигунів перестав працювати. Водночас він назвав випробування "успішними".

"Прід час посадки тиск паливного бака був низьким, що призвело до збільшення швидкості при приземленні, але ми отримали всі необхідні дані", — запевнив він.

Нагадаємо, що 8 грудня компанія скасувала запуск свого корабля за секунду до старту у зв'язку із проблемами з двигуном.

Starship — перспективна надважка ракета. SpaceX її розробляє на заміну ракетам Falcon. Завдяки своїм характеристикам і можливостям, корабель потенційно зможе у найближчі роки нести пілотовані місії для створення населених баз на Марсі та Місяці, як планує SpaceX.

Раніше Ілон Маск розповів про бажання організувати політ на Місяць. За його словами, це може статися за кілька років.

SpaceX скасував запуск свого корабля за секунду до старту

SpaceX скасував запуск свого корабля за секунду до старту