Провайдер США допустив витік адрес пошти 114 тис. перших власників iPad

Група хакерів зуміла вкрасти 114 067 унікальних ідентифікаторів ICC-ID, привласнених першим випущеним iPad 3G.

Онлайн-журнал Gawker, який спеціалізується на технологічних новинках, розкрив істотний недолік нового планшетного комп'ютера від Apple. За твердженням видання, група хакерів передала до редакції більш 100 тис. викрадених адрес електронної пошти перших власників модного гаджета.

Крім того, вкрадено 114 067 унікальних ідентифікаторів ICC-ID, привласнених першим випущеним iPad 3G. На даний момент ця інформація мало корисна для хакерів, проте існує теоретична можливість її використання для підміни ідентифікаторів iPad в мережах AT&T.

Серед перших володарів модного пристрою - багато зірок, політики, спортсмени і бізнесмени. Їх адреси і опинилися в руках комп'ютерних зловмисників. Постраждали, наприклад, глава New York Times Co. Джанет Робінсон, ведуча новин на телеканалі ABC Діана Сойєр, кіномагнат Харві Вайнштейн, мер Нью-Йорка Майкл Блумберг і інші.

Також серед скомпрометованих адрес виявилися поштові скриньки керівників Dow Jones, Conde Nast, Viacom, Google, Amazon, Microsoft і AOL. Є серед постраждалих і військові - приміром, командувач найбільшим з'єднанням стратегічних бомбардувальників ВПС США Вільям Елдрідж.

Зловмисники зуміли отримати доступ до даних, скориставшись уразливістю у веб-додатку на сайті AT&T, яке призначалося для зіставлення ICC-ID і електронних адрес. Написавши скрипт, бомбардували сайт тисячами номерів ICC-ID, хакери зуміли здобути шукані адреси електронної пошти. Для успішної експлуатації необхідно було посилати запити від імені браузера iPad.

Журналісти попередили AT&T про наявність прогалини в понеділок. В даний час уразливість вже закрита, а оператор висловив офіційне повідомлення, запевнивши клієнтів, що вони отримають всю необхідну інформацію після завершення розслідування. Коментарів з боку Apple поки не надходило.

Нинішнє відкриття може породити серед користувачів страхи, що це не єдина вразливість пристрою, і негативно вплинути на його продаж. Тим більше, на ринок виходять аналогічні планшети від Dell і Hewlett-Packard, а за ними підуть і інші.

Неприємні наслідки цей інцидент може мати і для оператора - Verizon Wireless давно намагається відібрати у AT&T вигідний контракт з компанією Стіва Джобса.

Читайте також:

Apple випустить зменшену версію iPad

Австралійський ресторан замінив традиційне меню планшетами iPad

В Україні почали продавати iPad - вдвічі дорожче, ніж у США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: