Психологи стверджують, що алкоголь і любов діють однаково

Дата публікації
Перегляди
6486
Психологи стверджують, що алкоголь і любов діють однаково

Вчені узагальнили дані декількох десятків досліджень про окситоцині і алкоголі і виявили істотне подібність їх ефектів / yourfreedom.ru

"Гормон любові" дозволяє людині ігнорувати страх, тривога і стрес.

Психологи з Бірмінгемського університету виявили масу спільних рис в тому, як на поведінку людини впливає алкоголь і окситоцин ("гормон любові").

Окситоцин — це гормон гіпоталамуса, що потрапляє в кров із задньої частини гіпофіза. Особливо активно він виділяється при контакті з шкірою іншої людини, а також при пологах та під час годування груддю (допомагаючи матерям встановити контакт з немовлятами).

Нещодавно вчені виявили, що окситоцин сприяє довірі, товариськості і щедрості і відіграє важливу роль в любовних відносинах. Примітно, що "гормон любові" пригнічує активність префронтальної і лімбічної кори головного мозку, що дозволяє людині ігнорувати страх, тривогу і стрес.

Вчені узагальнили дані декількох десятків досліджень про окситоцин і алкоголь і виявили істотну подібність їх ефектів. При введенні окситоцину в ніс (у вигляді спрею) люди переживали ті ж відчуття, що і при вживанні алкоголю "для хоробрості".

Подібно спиртного, окситоцин також підсилює агресивність, почуття ревнощів і сприяє егоїстичній поведінці. Нарешті, обидві речовини усувають почуття страху, яке нерідко уберігає людину від реальної небезпеки, попереджають вчені.

Нагадаємо, що потенційні українські наречені пишуть любовні листи бійцям із зони АТО