Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Психологи стверджують, що алкоголь і любов діють однаково

"Гормон любові" дозволяє людині ігнорувати страх, тривога і стрес.

Психологи з Бірмінгемського університету виявили масу спільних рис в тому, як на поведінку людини впливає алкоголь і окситоцин ("гормон любові").

Окситоцин — це гормон гіпоталамуса, що потрапляє в кров із задньої частини гіпофіза. Особливо активно він виділяється при контакті з шкірою іншої людини, а також при пологах та під час годування груддю (допомагаючи матерям встановити контакт з немовлятами).

Нещодавно вчені виявили, що окситоцин сприяє довірі, товариськості і щедрості і відіграє важливу роль в любовних відносинах. Примітно, що "гормон любові" пригнічує активність префронтальної і лімбічної кори головного мозку, що дозволяє людині ігнорувати страх, тривогу і стрес.

Вчені узагальнили дані декількох десятків досліджень про окситоцин і алкоголь і виявили істотну подібність їх ефектів. При введенні окситоцину в ніс (у вигляді спрею) люди переживали ті ж відчуття, що і при вживанні алкоголю "для хоробрості".

Подібно спиртного, окситоцин також підсилює агресивність, почуття ревнощів і сприяє егоїстичній поведінці. Нарешті, обидві речовини усувають почуття страху, яке нерідко уберігає людину від реальної небезпеки, попереджають вчені.

Нагадаємо, що потенційні українські наречені пишуть любовні листи бійцям із зони АТО

Залиште свій коментар

Вибір редакції