Психологи виявили, що агресивні комп'ютерні ігри не шкідливі, а корисні

За висновками дослідників, комп'ютерні ігри піднімають настрій, рятують від нудьги, депресії та агресивного стану - а значить, знижують ризик необдуманих і, можливо, грубих і жорстоких вчинків по відношенню до інших людей.

Дослідники з різних країн прийшли до висновку, що агресивні комп'ютерні ігри - "стрілялки" - не тільки не шкодять психічному стану підлітків, але і допомагають їм справлятися з поганим самопочуттям і настроєм.

Так, вчений з Утрехта (Нідерланди) Памела Като заявила (ґрунтуючись на проведеній нею дослідній роботі), що ігри допомагають боротися з астмою і діабетом. Патрік Марки з університету Вільянові в Пенсільванії, в дослідженні якого взяли участь 118 підлітків, прийшов до висновку, що піднімає настрій, рятує від нудьги, депресії та агресивного стану - а значить, знижує ризик необдуманих і, можливо, грубих і жорстоких вчинків по відношенню до інших людей.

"Жорстокі ігри можна порівняти з арахісовим маслом. Вони не шкодять більшості дітей та підлітків, але можуть бути небезпечними для невеликої кількості юних геймерів, у яких є схильність до виникнення проблем з психікою", - вважає співробітник Texas A&M International University Крістофер Дж. Фергюсон.

За його спостереженнями, популярність комп'ютерних ігор з агресивними сценаріями не призводить до будь-якої серйозної проблеми підвищення рівня агресії серед нинішніх тінейджерів. І навіть більше того, дітки, що вбивають віртуальних монстрів, за результатами тестувань, виявилися більш поступливими, ніж ті, що не грають в комп'ютерні ігри однолітки.

Тим часом, досі прийнято вважати, що жорстокі ігри негативно впливають на психічне здоров'я юних геймерів, заважають їм адаптуватися в соціумі. Нібито захоплюючись іграшками, люди ризикують вирости товстими і депресивними. Ігрову залежність називають серйозною проблемою, і навіть відкривають спеціалізовані клініки для лікування залежності від ігор і інтернету. А до групи ризику традиційно включають тінейджерів.

Читайте також:

Найбрудніші Олімпійські ігри у світі

У Росії випустять приставку, яку можна підключити до інтернету без комп'ютера

Бізнесмен молотком і ножем вбив партнерів після кількох ночей ігор на комп'ютері

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: