Пучки протонів почали циркулювати по кільцю ВАК у двох напрямках

Вчені впевнені, що робота Великого адронного коллайдера скоро стане повноцінною.

У понеділок, 23 листопада, пучки протонів почали циркулювати по прискорювальному кільцю Великого адронного коллайдера у двох напрямках.

Про це йде мова в заяві вчених Європейського центру ядерних досліджень (CERN). Стів Майерс (Steve Myers), який є директором цієї організації з технології та прискорювачів, упевнений, що в найближчому часі ВАК почне працювати в повноцінному режимі.

Нагадаємо, перезапуск Великого адронного коллайдера відбувся увечері в п'ятницю, 20 листопада. У мікроблозі CERN на сервісі Twitter з'явилося повідомлення про те, що перший пучок протонів пройшов усе27-кілометрову кільце прискорювача ВАК за годинниковою стрілкою. Повідомлялося також, що скоро другий пучок піде проти годинникової стрілки.

Перший запуск Великого адронного коллайдера, який є найпотужнішим прискорювачем елементарних частинок на планеті, відбувся у вересні 2008 року.

Через кілька днів через аварію в тунель прискорювача вилилося кілька тонн рідкого гелію, внаслідок чого вченим довелося тимчасово призупинити роботу ВАК. На ремонт коллайдера пішло більше року.

ВАК був побудований для того, щоб, крім усього іншого, підтвердити Стандартну Модель - одну з основних теорій, що пояснюють пристрій навколишнього світу. Зокрема, вчені розраховують виявити так званий бозон Хіггса - частку, яка, згідно з Стандартної моделі, створює всю масу у Всесвіті.

Читайте також:

Вчені запустили Великий адронний коллайдер

Чергову спробу запустити коллайдер зірвав шматок булки

Вчені вважають, що адронний коллайдер зламав сам Бог

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: