Пучки протонів в колайдері почали виробляти рекордну енергію

Два пучка елементарних часток, що циркулюють в протилежних напрямках, рухалися з значенням енергії 1180 гігаелектронвольт.

У ніч з 29 на 30 листопада вчені, які працюють на Великому адронному колайдері, довели енергію кожного з пучків протонів до значення 1180 гігаелектронвольт.

Два пучка елементарних часток, що циркулюють в протилежних напрямках, рухалися з таким значенням енергії протягом деякого часу. Якщо фізики не виявлять в роботі колайдера несправностей, з високою ймовірністю, в швидкій перспективі буде здійснено експеримент із зіткнення пучків з досягнутою енергією. Раніше повідомлялося, що до кінця 2009 року енергія пучків досягне значення 1,7 тераелектронвольт.

У понеділок БАК побив рекорд іншого колайдера - американського Теватрон. На цьому прискорювачі протони і їх "двійники" з антиматерії рухаються з енергіями 980 гігаелектронвольт (0,98 тераелектронвольт).

Великий адронний колайдер був повторно запущений 20 листопада 2009. Перші пробні зіткнення пучків на енергіях 450 гігаелектронвольт були проведені 23 листопада.

Найпотужніший на планеті прискорювач елементарних часток почав роботу 10 вересня 2008 року. Проте через дев'ять днів експерименти на колайдері були припинені через аварію. Під час ремонтних робіт інженерам довелося розморожувати всі сектори колайдера, а потім знову доводити температуру в них до робочої (1,9 Кельвіна, або мінус 271,25 градуса Цельсія).

Читайте також:

У Великому адронному колайдері зафіксовані перші зіткнення пучків протонів

Пучки протонів почали циркулювати по кільцю ВАК у двох напрямках

Вчені запустили Великий адронний коллайдер

Чергову спробу запустити коллайдер зірвав шматок булки

Залиште свій коментар