Пухлини утворюють власні кровоносні судини

Учені довели, чому представник нового класу протиракових засобів "Авастин", який обмежує кровопостачання, безсилий у лікуванні пухлин мозку: вони утворюють свої судини.

Дослідницькі групи з США та Італії представили докази того, що гліобластома, агресивна форма пухлини мозку, може самостійно утворювати кровоносні судини.

Близько 40 років тому американський онколог Джуда Фолкман опублікував програмну роботу, в якій виклав принципи боротьби з пухлинами шляхом обмеження кровопостачання. Медичне співтовариство прийняло оригінальну методику далеко не одразу, а перший представник нового класу протиракових засобів – "Авастин" - з'явився на ринку лише в нинішньому столітті. Його та інші подібні препарати називають інгібіторами ангіогенезу (процесу формування кровоносних судин).

На жаль, ефективність "Авастину" виявилася не дуже високою. Автори нових досліджень знайшли цьому логічне пояснення, встановивши, що значна частина (від 20 до 90 відсотків) ендотеліальних клітин, що вистилають кровоносні судини, в гліобластомі людини мають ті ж соматичні мутації, що й пухлинні клітини. Коли вчені ізолювали підгрупу останніх, яка демонструє властивості стовбурових клітин, їм легко вдалося отримати ендотеліальні клітини в лабораторних умовах. Аналогічний результат дав експеримент на мишах, у яких з'явилися пухлини з судинами, утвореними ендотеліальними клітинами людини.

Досліди показали, що "стовбуроподібні" клітини гліобластоми спочатку перетворюються в попередників ендотеліальних, а потім - в зрілі клітини. Хоча "Авастин" і впливає на другу стадію процесу, в першій фазі він безсилий.

У найближчому майбутньому дослідники спробують з'ясувати, наскільки добре розвинена здатність самостійно забезпечувати себе судинами у інших типів пухлин. Варто зауважити, що схожі явища ще десять років тому були описані на прикладі клітин меланоми.

Читайте також:

Оральний секс призводить до раку рота і глотки

Революційне відкриття: рак створили самі люди

Вчені створили молекулу, яка зупиняє поширення ракових клітинЗалиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: