Пухнастий симпатяга: учені здивували реконструкцією дитинчати лютого тиранозавра

Дата публікації
Перегляди
6550
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Пухнастий симпатяга: учені здивували реконструкцією дитинчати лютого тиранозавра

Найближчі живі родичі Ти-рекса - кури і страуси.

Палеонтологи з Американського музею природознавства зробили неймовірну реконструкцію дитинчати лютого і страшного тиранозавра. Воно крихітне, пухнасте і надзвичайно миле.

Про це пише Science Alert.

Історично склалося так, що сімейство тиранозаврових зображують схожими на рептилій з грубою лускатою шкірою. Втім останніми роками з'явилися дані про те, що ранні представники цього сімейства були вкриті пір'ям.

Скам'янілі відбитки шкіри від Ти-рекса майже не мають ознак присутності пір'я, але палеонтологи вважають, що вони, можливо, мали оперення навколо шиї. А оскільки динозаври багато в чому були схожі на птахів, а їхні найближчі живі родичі - кури і страуси, цілком правдоподібно, що їхні дитинчата теж народжувались пухнастими.

У нас мало даних про дитинчат тиранозаврів, але, ймовірно, вони вилуплювалися з пухом, що зігрівав їхні маленькі тіла та маскував від небезпеки.

Коли ж динозаври підростали і їхня шкіра ставала товстішою і грубішою, їй, ймовірно, більше не потрібно було пір'я. Зрештою в їхні часи було не так багато хижаків, які становили для них загрозу.

Нагадаємо, раніше палеонтологи знайшли предка страхітливого Ти-рекса. Ним виявився зовсім крихітний динозаврик. Втім це не заважало йому бути прекрасним хижаком.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6550
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація