Радіація може бути корисною для здоров'я - науковці

Радіація може бути корисною для здоров'я - науковці

Дослідники проаналізували дані про радіаційний фон в різних регіонах США і виявили, що в округах з високим радіаційним фоном люди рідше хворіли на рак.

Ізраїльські вчені вважають, що відносно високий рівень радіаційного фону може бути корисним для здоров'я.

У дослідженні, опублікованому в журналі Biogerontology, вчені проаналізували дані щодо фонового випромінювання, що датуються 1960-ми роками в усіх 3129 округах США, використовуючи калькулятор дози опромінення Агентства з охорони довкілля. Результати показали, що у людей, які проживають в районах з більш високими рівнями фонової радіації, рівень захворюваності на рак легенів, підшлункової залози, товстої кишки і прямої кишки був значно нижчим.

"Вплив радіаційного фону робить позитивний вплив на здоров'я людини", - пишуть вчені.

Науковці підкреслюють, що дослідження не стверджує, ніби високий радіаційний фон безпосередньо покращує здоров'я. Однак вони зазначають, що слід поставити під сумнів домінувальні парадигми про необхідність підтримувати якомога нижче опромінення, так як вважається, що будь-який рівень іонізувального випромінювання є шкідливим.

Нагадаємо, що Японія зіллє радіоактивну воду з Фукусіми в океан. Зараз очищені водні відходи з АЕС "Фукусіма" зберігаються в спеціалізованих резервуарах. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація