Нова технологія дозволила виявити 89% ракових захворювань передміхурової залози.
Новий ультразвуковий процес успішно діагностує та лікує рак передміхурової залози. Це визначили дослідники університету Данді, що у Великій Британії.
Рак передміхурової залози є найбільш поширеним видом раку серед чоловіків у Великобританії. Колишній ректор університету Данді Стівен Фрай пройшов хірургічне лікування раку передміхурової залози та назвав дослідження обнадійливим.Про це повідомляє ВВС.
Щорічно в Великій Британії діагностують понад 47 тис. нових випадків раку передміхурової залози. Найбільш поширеними тестами для виявлення захворювання є аналіз крові на простатспецифічний антиген (PSA), пальцеве ректальне дослідження, магнітно-резонансна томографія (МРТ) і біопсія. Представники університету відзначають, що кожен з них може привезсти до значних ускладнень.
Новий метод діагностування здійснюється за допомогою ультразвукового дослідження передміхурової залози. У дослідженні задіяли близько 200 пацієнтів. Ракова тканина жорсткіша, ніж здорова, тому косі хвилі ультразвуку сповільнюються (роблять її більш вразливою), коли проходять крізь неї. Ця технологія дозволила виявити 89% ракових захворювань передміхурової залози і визначити більш агресивні ракові захворювання, а також ті, які поширюються за межами передміхурової залози.
"Ми все ще перебуваємо в стані, коли діагностика досить часто є неефективною, що призводить до непотрібного лікування багатьох пацієнтів . У нас були випадки, коли методика SWE ідентифікувала ракові захворювання, які не виявляли за допомогою МРТ. Тепер ми можемо побачити з набагато більшою точністю, чи є тканину злоякісної, де вона і якого рівня лікування вимагає", - зазначив Гулам Набі, професор хірургічної уроонкологіі в Університеті Данді.
Цей проект заснувала благодійна організація ProstateCancer UK за підтримки Фонду Movember.
Нагадаємо, серію популярних в Україні таблеток "Амброксол", які виробляє фармацевтична компанія "Лекхім-Харків", заборонили. Таке рішення ухвалила Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Препарат від кашлю не зареєстрований в Україні і виготовлений для ринку Республіки Узбекистан.