Революція в історії людства: тепер зачати дитину можуть не двоє, а одразу троє людей

Знайдено спосіб уникнути мітохондріальних порушень, які можуть призвести до страшних захворювань. Для цього при ЕКЗ використовуються сперматозоїд одного чоловіка і яйцеклітини двох жінок.

Дослідники з університету Ньюкасла повідомили, що їм вдалося дещо модернізувати процедуру екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), внаслідок чого біологічних батьків у майбутнього малюка тепер може бути не двоє, як зазвичай, а відразу троє.

Необхідність процедури, яка передбачає використання сперматозоїда одного чоловіка і яйцеклітин двох жінок, обумовлена ​​існуванням в деяких парах особливих мітохондріальних порушень, які можуть призвести до серйозних захворювань у малюка.

Це може бути виражене в печінковій недостатності, вроджених вад серця, порушень у діяльності головного мозку, м'язової слабкості, сліпоти, в результаті чого така дитина часто гине протягом кількох годин після своєї появи на світ.

Такі порушення є спадковими, і вирішити цю проблему можна шляхом впливу на ДНК, яке повинно здійснюватися в процесі запліднення. Для цього мітохондріальну ДНК матері видаляють з яйцеклітини і замінюють її аналогічною, але належить іншій жінці.

У результаті дитина приблизно на 98% успадковує ядерну ДНК основних батьків, а 2% генів - відповідну ділянку мітохондріальної ДНК, як раз відповідають за його здоров'я і нормальний розвиток отримує від здорової жінки, яка погодилася пожертвувати свою статеву клітину.

В даний час процедура вже може проводитися у Великобританії і не потребує будь-яких законодавчих дозволів. Тим не менш, незважаючи на об'єктивну користь, у нової методики вже з'явилися і супротивники, які спираються, перш за все, на етичні категорії.

Читайте також:

Дитина народилася через 20 років після зачаття

Полька народила двійню від різних батьків

У Британії жінка народила одночасно шість близнюків

У США зареєстровані близнюки, у яких різні дати народження

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: