Режисер вмонтує відеокамеру собі в око

Фільм режисера-новатора буде присвячений глобальному розповсюдженню камер спостереження на вулицях великих міст.

Одноокий канадський режисер Роб Спенс планує зняти документальний фільм за допомогою камери, вбудованої в його очний протез.

Фільм буде присвячений глобальному розповсюдженню камер спостереження на вулицях великих міст. Спенс запише відповіді людей на питання про їх ставлення до цього, але вони не знатимуть про те, що їх відповідь записується на крихітну відеокамеру.

Режисер каже, що його робота навіяна антиутопією Оруелла "1984" про умови тотального спостереження за людьми. Новатор також сподівається, що очна камера допоможе в майбутньому компенсувати зір сліпим."Ми віримо, що це великий крок в цьому напрямі", - наголосив Спенс.

Розробники незвичайної відеокамери стверджують, що вже наступного місяця можна буде приступити до зйомок. "Як режисер-документаліст я завжди шукав контакту з персонажем за допомогою камери. Тепер я розумію, що кращого контакту, чим дивлячись прямо в очі, знайти не можна", - зазначив режисер.

Спенс пошкодив око в дитинстві в результаті нещасного випадку. Три роки тому йому повністю видалили очне яблуко. Тепер, за його словами, він знаходиться на фінальній стадії розробки камери, яка перетворить його фізичний недолік на перевагу. Він сподівається, що за допомогою спеціального протеза він зможе записувати на плівку все, що бачив би здоровим оком.

Система очної камери складається з трьох елементів. Це сама камера, батарея живлення і бездротовий передавач.

У розробці цього складного устаткування канадському режисерові активне сприяння надав Стів Манн, один із засновників дослідницької групи Массачусетського технологічного університету. Камеру надала OmniVision Inc., яка спеціалізується на розробці камер для мобільних телефонів і ноутбуків.

Фото: Eyeborg Project

Читайте також:

Біонічне око допомогло сліпому знову побачити світло

Спілберг не може знайти грошей на нові фільми

На Единбурзькому фестивалі науки приймають фотографії привидів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: