Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Риба-гігант сполохала каліфорнійських вчених, бо "переметнулась" з однієї півкулі планети на інший

Семифутова тварина невідомим сучасним вченим способом опинилася в тисячах миль від рідних вод.

Вперше за 130 років гігантська сонячна риба з'явилася в північній півкулі. Величезна рибина була знайдена викинутою на берег в Каліфорнії минулого тижня. Це викликало сум'яття вчених, які працювали з цим різновидом риби раніше.

Вважається, що це риба-"брехунець", про яку стало відомо 2017 року і яка живе в південній півкулі, повідомляє The Independent. "Брехунцем" вчені почали називати її саме тому, що довго не могли встановити, з ким мають справу.

Тепер морську істоту в протилежній від її звичайного місця проживання півкулі, де її не фіксували вже більше століття, вперше виявив стажист Каліфорнійського університету в Санта-Барбари (UCSB). Рибу вимило на берег піщаного пляжу, в природному заповіднику Coal Oil Point.

Співробітниця заповідника, не підозрюючи, що риба "не місцева", розмістила фото велетенської істоти в Facebook. Її повідомлення привернуло увагу Томаса Тернера, доцента UCSB, який, у свою чергу, відвідав "прибульця" і розмістив фотографії в науковій онлайн-спільноті iNaturalist.

В кінцевому підсумку фотографії привернули увагу Маріанни Найгаард з університету Мердока в Австралії. У 2017 році Найгаард визначила різновид сонячної риби-"брехунця" і офіційно назвала її Mola tecta.

Спочатку вчена не була впевнена в тому, що викинута на берег особина ідентифікована правильно і справді є "брехунцем", адже вона була знайдена далеко від свого відомого ареалу, а останній раз її бачили в північній півкулі в Нідерландах 1890 року. Експерт попросила вислати їй зразки тканини рибини.

Приплив відсунув сонячну рибу на кілька сотень ярдів від її початкового положення, але в кінцевому підсумку її вдалося знайти знову. Вчена у результаті дійшла до висновку, що "не було ніяких сумнівів в посвідченні особи".

"Я буквально мало не впала зі стільця", - розповіла вона про свою реакцію на зображення.

Залишається загадкою, як сонячна риба виявилася за тисячі миль від її рідних вод.

Нагадаємо, що в лютому мережу розбурхало відео, в якому італієць в гідрокостюмі намагається зняти зі спини восьминога, що міцно присмоктався. Відео з'явилося на YouTube.

Італійці Джузеппе і Роберто йшли на човні до Неаполя. Останній надів гідрокостюм, щоб полювати під водою. Він пірнув, але незабаром повернувся на човен - і не один. Разом з ним на спині "прийшов" восьминіг. Молюск міцно присмоктався щупальцями до спини Роберто, і той кілька хвилин не міг відірвати його, перш ніж повернути молюска назад у воду.

Залиште свій коментар

Вибір редакції