Рідкісний і потайний. Уперше за 10 років в Еміратах побачили арабського піщаного кота

Науковці зафіксували тварину за допомогою камер нічного бачення.

Арабські дослідники зареєстрували три особини піщаного кота в еміраті Абу-Дабі.

Досі на території країни кіт потрапляв на очі людині лише кілька разів, останній — 2005 року. При цьому, жоден з випадків спостереження не підтверджувався знімками, повідомляє N+1, посилаючись на опубліковане в European Journal of Wildlife Research дослідження.

Камери стеження з березня по грудень минулого року встановлювали в природоохоронній зоні Абу-Дабі. За весь цей час ученим пощастило отримати 46 знімків із трьома арабськими піщаними котами.

Дослідникам вдалося встановити, що один із трьох особин — самець. Стать інших представників виду залишилася невизначеною.

Більше половини фотографій були зроблені в нічний період, решта — ввечері. Це ще раз підтверджує те, що піщані коти — нічні істоти.

Апарати вчених також фіксували температуру повітря під час знімань. Завдяки одержаним даним дослідники дійшли висновку, що аравійські барханні коти віддають перевагу прохолоді.

Також камери й пастки еміратських учених зафіксували гризунів, ящірок та комах. Саме на них полювали піщані коти.

Як відомо, арабський піщаний кіт — це підвид барханного кота, що мешкає на Аравійському півострові. Потайну і досить рідкісну тварину, що веде нічний спосіб життя, вперше було описано 1950 року. Поодиноких особин спостерігали на Аравійському півострові, на північному сході Єгипту, в Йорданії і Сирії. Через складність спостереження стан популяції аравійського підвиду барханного кота вивчено недостатньо.

Нагадаємо, вчора, 8 серпня, весь світ відзначав день котів. ТСН вирішив пригадати найбагатших котів світу, а також зірок Instagram.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: