Рівень Світового океану підніметься на 1,5 метри

Науковці попереджають про загрозу затоплення Мальдівських островів, Лондона, Нью-Йорка, Калькутти вже у 2100 році.

В результаті глобального потепління підвищення рівня Світового океану відбуватиметься удвічі швидше, ніж прогнозувалося раніше.

За даними доповіді Наукового комітету з антарктичних досліджень, очікується, що до 2100 року цей рівень може піднятися майже на півтора метри.

У разі розвитку подібного сценарію острівні держави, наприклад, Мальдівські острови в Індійському океані або Тувалу в Тихому океані, будуть затоплені. Також будуть зруйновані такі великі міста, як Калькутта і Дакка, а владі Великобританії, США і Китаю доведеться витратити мільярди доларів для захисту від затоплення Лондона, Нью-Йорка і Шанхая.

У доповіді йдеться, що навіть якщо на грудневому саміті з проблем зміни клімату в Копенгагені його учасникам вдасться домовитися про заходи із запобігання середньорічному підвищенню температури в межах двох градусів за Цельсієм, то рівень Світового океану до 2100 року все одно підніметься як мінімум на півметра.

Раніше повідомлялося, що за останні 40 років температура у верхніх прошарках світового океану тільки підвищується. Експерти міжнародної групи ООН передбачають, що глобальне потепління, викликане перш за все діяльністю людини, триватиме більше тисячі років. Воно призведе до того, що рівень Світового океану до кінця поточного століття підвищиться на 18-59 сантиметрів, частішими стануть періоди спеки і рясних опадів, збільшиться сила циклонів і ураганів.

При цьому багато хто не вірить у загрози глобального потепління. Нещодавно російські хакери зламали сервери британського університету, який займається проблемами зміни клімату, та виклали тисячі документів і листів науковців в Інтернет.

З листування вчених можна зробити висновок, що останніми роками температура на Землі не підвищується, а, навпаки, знижується. А це означає, що попередження про глобальне потепління насправді може виявитися міфом.

Читайте також:

Російські хакери вкрали таємницю глобального потепління

ООН боротиметься з потеплінням безкоштовними презервативами

Вчені запевняють, що за два десятиліття Арктика розтане

Найвища гора Європи стала нижчою майже на півметра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: