Робот відкрив закони Ньютона за 8 годин

Два роботи-вчених зробили перші відкриття - вивели закони Ньютона та розшифрували геном дріжджів.

Учені-роботи нарівні з ученими-людьми незабаром працюватимуть над пошуком нових наукових знань.

У цьому впевнені автори двох незалежних публікацій в журналі Science, в одній з яких описаний робот, що зумів вивести основні закони механіки на підставі спостережень за рухом маятників, а в другій - робот, що самостійно організував, здійснив і проаналізував експеримент з пошуку генів пекарних дріжджів.

Авторами першої статті є професор Ход Ліпсон і його аспірант Майкл Шмідт з Корнельського університету в США. Вони зібрали дані про рух різних простих механічних систем - вантажу, підвішеного на пружині, простого маятника і подвійного маятника і завантажили їх в комп'ютер, запропонувавши їх проаналізувати. На підставі такого зіставлення алгоритм отримує в результаті велику кількість рівнянь, що описують рух реальної системи. Так, машина фактично зуміла вивести закони збереження механічної енергії і імпульсу, не маючи найменшого уявлення про, закони Ньютона кінематики і геометрії.

Знаючи закони руху звичайного маятника, машина зуміла обрахувати складний всього за 8 годин. Для порівняння, Ісааку Ньютону і його конкурентам для усвідомлення цих самих закономірностей було потрібно декілька століть спостережень за рухом планет і предметів на Землі.

Інший, набагато більш спеціальний, підхід до конкретної біологічної системи за допомогою вченого-робота продемонстрували автори другої публікації на чолі з професором Россом Кінгом з університету Уельсу. Вони запрограмували машину на повністю самостійну наукову роботу - постановку і проведення біологічного експерименту з пошуку генів, що кодують білки пекарних дріжджів і аналіз його результатів. Не дивлячись на те, що повний геном цього виду організмів був розшифрований повністю вже кілька років тому, зв'язок деяких дріжджових білків з конкретними генами досі не вдається встановити.

Робот, якого назвали "Адам", зумів сформулювати 20 гіпотез про причетність тих або інших генів до кодування 13 ферментів, і отримати дані, які говорять, що 12 з 20 гіпотез можуть бути справедливими. Не дивлячись на те, що ці нові наукові дані мають не найбільшу значущість, вони не є тривіальними і безглуздими, стверджують автори статті.

Група Кінга сподівається в майбутньому, спираючись на прототип "Адам" створити нового робота, ім'я якому вчені вже придумали - "Єва". "Єва", за задумом творців, буде ще потужнішою і буде здатна істотно полегшити рутинну роботу багатьох учених по пошуку нових лікарських засобів.

На думку обох наукових груп, якщо роботи і зуміють коли-небудь повністю замінити людину в наукових дослідженнях, станеться це ще дуже не скоро.

Читайте також:

Автомобілі Ford підключили до Інтернету

Роботи-гуманоїди підготують Місяць до польоту астронавтів

Французьким вченим вдалося генетично змінити групу крові

В Японії створено робота, що вміє читати думки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: