Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Робота з денними і нічними змінами виявилася смертельно небезпечною

Учені відзначають, що на чоловіків такий ефект не поширюється.

Довготривала робота в денних змінах, які чергуються з нічними має великі шанси вбити людину, з'ясували вчені.

Американські медики взяли історії хвороби 189 тисяч жінок за 24-річний період і виявили значний зв'язок між роботою в таких змінах та коронарною недостатністю.

З'ясувалося, що у жінок, які відпрацьовують три і більше нічні зміни на місяць протягом десяти років, шанс отримати цю хворобу на 15-18 відсотків вище. Вчені відзначають, що на чоловіків такий ефект не поширюється.

Вчені підкреслюють, що графік (з денними і нічними змінами) порушує роботу добового годинника людини. Саме порушення природних ритмів організму пов'язує зрушення змін з хронічними захворюваннями.

Проте вони відзначають, що цей фактор ризику (на відміну від підвищеної ваги та поганого харчування) легко усунути. Залишається тільки з'ясувати, як саме слід змінювати режим роботи для зниження шкоди.

Нейробіологи з Каліфорнійського університету дізналися, як глибокий повільний сон сприяє утворенню довготривалих спогадів. У дослідженні, опублікованому в Journal of Neuroscience, повідомляється, що ключову роль в цьому відіграє взаємодія між електричною активністю мозку та формуванням синаптичних зв'язків між нейронами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції