Російські банкомати заражені вірусом, який краде PIN-коди

Поки що відомо про можливе зараження банкоматів банків "Росбанк" і "Петрокоммерц".

Компанія "Доктор Веб" повідомила про появу нової загрози в закритих мережах банкоматів деяких російських банків, проте не уточнила, яких саме. Унікальність виявленого вірусу, за словами представників антивірусної компанії, полягає в його здатності перехоплювати дані банківських карт користувачів, які раніше користувалися зараженим банкоматом. Тим самим, за допомогою отриманої інформації зловмисники одержують можливість виводити з рахунків людей всі гроші, які вони мають в своєму розпорядженні.

Вірус міг потрапити в системи, встановлені в банкоматі, тільки вручну - через будь-який знімний пристрій, вважають в "Доктор Веб".

Банкомати і раніше піддавалися вірусним атакам, проте у гіршому випадку вони могли призвести до некоректної роботи. Новий вірус діє по-іншому і здатен завдати серйозних збитків клієнтам банків.

Зразок цього трояна компанія отримала через сервіс онлайн-сканера і класифікувала його як Trojan.Skimer.

Троянський кінь збирає інформацію про кредитні карти і PIN-коди до них. Єдине, що потрібний зловмисникам, які використовують цей вірус, - підійти до банкомату, ввести код і отримати на чек роздруківку з даними потенційних жертв.

За інформацією джерела сайту CNews, зараженню подібним вірусом могли піддатися банкомати "Росбанку" і банку "Петрокоммерц", випущені компанією Diebold. Джерело в "Петрокоммерц" повідомило CNews, що в одному з банкоматів Санкт-Петербурга деякий час назад дійсно був виявлений вірус. У прес-службі "Петрокоммерц" заявили, що інцидентів з незаконним зняттям коштів клієнтів через їхні банкомати не було.

"У "Петрокоммерц" дана проблема виявлена на ранній стадії і оперативно були вжиті заходи для її усунення", - повідомили в банку. – "На всіх банкоматах банку "Петрокоммерц" було встановлено спеціальне оновлення програмного забезпечення, надане фірмою-постачальником банкоматів, яке дозволяє блокувати використання даного вірусу, у тому числі і при спробах нового "зараження".

У московському офісі компанії Diebold повідомили, що знають про існування комп'ютерних вірусів, створених спеціально для банкоматів. Згідно з наявними даними, такий вірус здатний вразити лише окремо взятий банкомат, він не може поширюватися по мережі і не дозволяє одержувати доступ до банкоматних мереж і баз даних банківських клієнтів.

Diebold розіслала банкам-клієнтам по всьому світу листи із застереженням про ризик, а також надала спеціально розроблений патч.

Читайте також:

П'ять способів забрати гроші з проблемного банку

Українські шахраї вкрали у німців 160 тисяч євро

Затримано хакера, який зламав комп’ютерну мережу Пентагону

У Ванкувері пройшли змагання хакерів: браузери "ламали" за 10 секунд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: