Російські вчені синтезували 117-й хімічний елемент

Російські вчені разом з американськими колегами синтезували в лабораторних умовах 117-й хімічний елемент. Назви у нього поки що нема.

Російські вчені вперше в історії успішно синтезували 117-й елемент таблиці Мєнделєєва.

Про це повідомив керівник експерименту академік Юрій Оганесян.

Вчені з Об'єднаного інституту ядерних досліджень (ОІЯД) в підмосковній Дубні провели експеримент, розпочатий у червні минулого року, спільно з американськими колегами.

Для отримання нового елемента вчені обстрілювали мішень з берклія-249 іонами кальцію-48 на прискорювачі У-400 Лабораторії ядерних реакцій. Було зафіксовано шість подій народження ядер 117-го елементу, який поки не має офіційної назви.

В експериментах по синтезу нового елемента вчені також зафіксували незвичайно довгий час існування 113 елемента - 5,5 секунди.

Найближчим часом дослідники мають намір вивчити його хімічні властивості, розповів директор Лабораторії ядерних реакцій імені Флерова ОІЯД професор Сергій Дмитрієв.

Для досліджень 113-го елемента була побудована експериментальна установка. Перші досліди намічені на квітень-травень поточного року.

Дмитрієв відзначив, що повноцінне дослідження провести навряд чи вдасться через те, що у вчених може не вистачити берклія-249. Цей ізотоп російські фахівці отримали від американських дослідників, і на цей момент у вчених залишилося всього 3,5 міліграма речовини.

Крім того в плани вчених входить отримання нових елементів з атомними номерами більше 118 (конкретно - 119-го і 120-го). Для їх синтезу необхідно буде провести модернізацію прискорювача У-400, яку планується розпочати в 2010 році. Перші досліди попередньо заплановані на перші місяці 2012 року.

Читайте також:

На Землі зафіксована найбільша магнітна буря

В людському організмі знайдено природний механізм захисту від раку

Вчені розповіли про існування Раю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: