Російські вчені занурюються під воду, щоб знайти Атлантиду

Глибоководні апарати "Мир-1" та "Мир-2", що досліджували Байкал готові для пошуків легендарної Атлантиди.

Російські вчені вирушать на пошуки легендарного затонулого материка Антлантида, використовуючі глибоководні жилі апарати "Мир-1" і "Мир-2".

Про це повідомив голова опікунської ради фонду сприяння збереженню озера Байкал Михайло Сліпенчук.

"Ми плануємо через рік-два почати експедицію з пошуку Атлантиди. Під час цієї експедиції, природно, ми збираємося задіяти "Мири", якщо вони не будуть зайняті іншими державними програмами", - сказав Сліпенчук. Інших подробиць про майбутню експедицію він не повідомив.

Острів (або навіть континент) Атлантида вперше згадується у Платона в його діалозі "Крітій". Спираючись на різні непрямі ознаки, ентузіасти локалізують її від Крита до Британських островів.

У лютому 2008 року один з любителів програми Google Ocean знайшов загадковий острів недалеко від Канарських островів приблизно в тисячі кілометрів від північно-західного узбережжя Африки. Пізніше це повідомлення було спростоване, але історія наробила багато шуму.

Де саме апарати шукатимуть Атлантиду, не повідомляється. Вони здатні занурюватися в солону воду на глибину понад чотири кілометри (у серпні 2007 року "Мир-1" і "Мир-2" занурилися на дно Північного Льодовитого океану на глибину 4261 і 4302 метрів, відповідно).

В даний час обидва апарати знаходяться на Байкалі, де вивчають геологію, біологію і хімію озера. Для роботи в прісній воді "Мири" були спеціальним чином модифіковані.

7 липня "Мир-2" досяг максимальної глибини озера Байкал - 1637 метрів. 10 квітня цей же апарат занурився в недослідженому районі Байкалу, для якого дотепер не існує карти дна.

Він же знайшов на дні озеро паливо майбутнього - поля газогідратів, які лежать на поверхні донних осадкових відкладень. Раніше це паливо знаходили тільки під шаром ґрунту. Газогідрати – кристали, які при певній температурі і тиску утворюються з води і газу. Зовні вони нагадують спресований сніг і можуть горіти. На думку учених, вже в найближчому майбутньому газогідрати можуть стати основним джерелом енергії для людства.

Читайте також:

Астрономи сфотографували найбільшу космічну аварію

Льодовик, занесений до списку ЮНЕСКО, тане з величезною швидкістю

В липні на Землю впадуть загублені в космосі інструменти

Астрофізики відкрили порушення закону Ньютона в Сонячній системі
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: