Російському математику-відлюднику Перельману присудили Премію тисячоліття

Російському математику Григорію Перельману присудили Премію тисячоліття в 1 млн доларів за доказ гіпотези Пуанкаре. Але він ще не вирішив, чи буде забирати винагороду.

Американський математичний інститут Клея оголосив відомого російського математика Григорія Перельмана лауреатом "Премії тисячоліття" - нагороди, яка вручається за доказ складних математичних гіпотез, рішення кожної з яких може дати поштовх розвитку математики.

Перельмана відзначили за доказ гіпотези Пуанкаре. Протягом цілого століття вчені безуспішно намагалися розгадати цю математичну головоломку. Вона вважалася однією з невирішених завдань. І за її рішення було обіцяно винагороду в один мільйон доларів.

Однак поки що не зрозуміло, чи забере Перельман премію та гроші. Вчений, який мешкає у Санкт-Петербурзі, відомий тим, що категорично відмовляються спілкуватися з пресою і виступати публічно.

Премія буде вручена на спеціальній конференції, яка пройде в Парижі 8-9 червня. А 7 червня відомий французький математик Етьєн Гіс прочитає публічну лекцію про значення доказу гіпотези Пуанкаре.

Широкої популярності Григорій Перельман набув після 2002 року, коли опублікував свою новаторську роботу, в якій зумів довести справедливість гіпотези Пуанкаре через доказ справедливості одного з часткових випадків гіпотези Терстона. У наступні кілька років докази Перельмана були ретельно перевірені, і до 2006 року вийшло кілька робіт авторитетних математиків, які визнають справедливість висновків росіянина.

У 2006 році Перельману за вирішення гіпотези Пуанкаре була присуджена медаль Філдса, але він від неї відмовився.

Читайте також:

Російський письменник отримав премію за роман з одного рядка

Американський астрофізик спростував теорію відносності

У Міжнародній системі одиниць може з'явитися число "до хріна і більше"

У Франції з рекордною точністю вирахували число Пі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: