Росія будує космічний сміттєзбирач

Новий російський космічний апарат ремонтуватиме супутники та прибиратиме сміття на орбіті.

Російська ракетно-космічна корпорація "Енергія" розробляє пілотований космічний корабель нового покоління. Його планується використовувати для ремонту супутників у космосі і чищення орбіти від великого космічного сміття.

"Пропонується, зокрема, обслуговувати метеорологічні супутники і апарати дистанційного зондування Землі", - повідомило джерело в ракетно-космічній галузі. За його словами, з корабля можна буде оглянути супутник, замінити на ньому блок, розкрити антену або панель сонячної батареї, а також дозаправити паливом і перевести на іншу орбіту.

Джерело відмітило, що ремонт супутників здійснюватиметься під час виходів у відкритий космос або за допомогою роботизованих систем. Для здійснення виходів у відкритий космос у кораблі будуть передбачені шлюзова камера і скафандри, а екіпаж такого корабля складатиметься з двох осіб з тривалістю польоту не більше двох тижнів.

Новітній космічний корабель планують запустками з нового космодрому "Східний", що будується в Амурській області. У 2015 році намічено провести безпілотний запуск корабля, а в 2018 році відправити його на орбіту з екіпажем.

Що стосується космічного сміття, то його кількість постійно збільшується. Якщо в 80-х роках минулого століття йшлося про приблизно 5 тисяч об'єктів, то нині, згідно з даними американського аерокосмічного агентства, навколо Землі обертається понад 15 тисяч покинутих великих штучних об'єктів: відпрацьовані супутники, ступені ракет, розгінні блоки та їх уламки.

При цьому, за підрахунками NASA, дві третини космічного сміття доводиться на Росію і США. На рахунку росіян - 5770 фрагментів космічного сміття, на рахунку американців - 4821. Ще 3292 одиниці сміття належить Китаю. Значно менше засмічують орбіту інші учасники космічної діяльності. Франції належить 469 фрагментів сміття, Японії - 189, Індії - 170, Європейському космічному агентству - 82, іншим країнам і організаціям - 577 фрагментів.

Читайте також:

Вчені запропонували боротися з космічним сміттям за допомогою лазера

NASA побудує комерційний космічний корабель

Іран вивів на орбіту черговий супутник

Екіпаж МКС евакуювали через космічне сміття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: