Росія готує унікальну експедицію на Марс

Російські учені збираються висадити науковий апарат на супутник Марса.


Російські учені збираються організувати експедицію, якої ще не було в історії космонавтики - посадити науковий апарат на супутнику іншої планети. Місцем висадки обрали супутник Марса Фобос.

"Основний космічний апарат висадиться на поверхні марсіанського супутника, маючи на борту другий встановлений апарат, але багато менший за материнський. Як тільки в контейнери космічного апарату, який повернеться, завантажать зразки ґрунту з поверхні Фобоса, він стартує з материнського апарату і летить до Землі", - розповів учений секретар Інституту космічних досліджень Олександр Захаров.

Перед входом в атмосферу Землі від апарату, який повертається, відділяється капсула. У зв'язку з тим, що вона позбавлена парашута, входити в атмосферу капсула буде, як вільно падаюче тіло. "Звичайно, дуже важливо, під яким кутом вона увійде до атмосфери, щоб погасити частину енергії", - додав учений.

За його словами, апарат дуже сильно вдариться об землю. Але вміст апарату постраждати не повинен, оскільки він розрахований саме на такий спосіб посадки.

Запуск апарату "Фобос-грунт" до супутника Марса можливий вже у 2009 році.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: