Росія перенесла політ на Марс на 20 років

Подорожі до Місяця і Марса допоможуть ученим створити і відпрацювати технології міжпланетних пілотованих польотів.

Підготовка до пілотованих польотів на Марс почнеться не раніше 2030 року. На це знадобиться кілька десятків мільярдів рублів.

Про це заявив голова Федерального космічного агентства Росії Анатолій Пермінов.

Програма освоєння космосу повинна бути послідовною. Піменов виступив за обережність при розстановці пріоритетів. Він зазначив, що подорожі до Місяця і Марса допоможуть ученим створити і відпрацювати технології міжпланетних пілотованих польотів, але додав, що навряд чи варто очікувати старту місії до Марса раніше, ніж через 20 років.

Керівник Роскосмосу підтвердив, що в агентстві ведуться роботи зі створення ядерної рухової установки для нового пілотованого корабля, і уточнив, що на її створення буде потрібно декілька десятків мільярдів рублів. Завершити наземну відпрацювання рухової установки планується в 2018 році. Крім того, Пермінов розповів про перспективи запуску російської ракети-носія "Ангара". За його словами, ракетний сегмент на 80 відсотків готовий до початку льотних випробувань, проте через недофінансування фахівці не встигають вчасно закінчити будівництво стартового і технічного комплексів. В якості попередньої дати першого пуску Пермінов назвав 2012 рік.

Відповідаючи на питання про перенесення запуску російського дослідницького апарату для вивчення супутника Марса Фобоса "Фобос-Грунт" з 2009 на 2011 рік, глава космічного агентства заявив: "Одна з причин - необхідно уточнити характер поверхні Фобоса: щоб точніше сконструювати пристрій для забору грунту. Якщо грунт занадто твердий, то неправильно вибраний спосіб його забору може звести до нуля результат такий дорогий експедиції. Потрібне і більш надійне відпрацювання складових елементів".

Керівник Роскосмосу висловився і з приводу "людського ресурсу" космічної галузі. Він заявив, що в загін космонавтів найближчим часом будуть відібрані вісім кандидатів, і за інформацією Пермінова одна з них - жінка. В даний час в Роскосмосі проходять підготовку 33 діючі космонавти, 19 з них ще не літали в космос. Зараз багато космонавти чекають польоту багато років. Так, члени 23-й експедиції до МКС, що вирушили на орбіту 2 квітня, Олександр Скворцов та Михайло Корнієнко готувалися по 13 років.

Читайте також:

Марсіанська весна розтопила кригу на північному полюсі

NASA не послухалося Обаму: астронавти все-таки полетять на Марс

Марсіанська зима вбила американський апарат Phoenix

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: