Росія поховала черговий "Прогрес" на "цвинтарі космічних кораблів"

Вантажний корабель "Прогрес М-04М", який перебував у автономному польоті рекордно тривалий термін, було затоплено 1 липня в декількох тисячах кілометрах на схід від Нової Зеландії.

Російський вантажний корабель "Прогрес М-04М" з цифровою системою управління, на півтора місяця перетворений на орбітальну лабораторію, 1 липня завершив свій політ на "цвинтарі космічних кораблів" в південній частині Тихого океану.

О 17:53 за московським часом (16:53 за київським) за командою бортового комп'ютера включилися двигуни вантажного корабля, які почали його гальмування.

Втративши швидкість, "Прогрес" почав сходження з орбіти. Майже через годину його уламки із залишками сміття з МКС затонули на глибині 4 км в декількох тисячах км на схід від Нової Зеландії, далеко від судноплавних шляхів.

Вантажний корабель перебував у автономному польоті рекордно тривалий термін - понад півтора місяці: від МКС його відстикували 10 травня та відвели на більш низьку орбіту. А під час автономного польоту корабля на орбіті було проведено геофізичний експеримент.

Перед відстиковкою екіпаж МКС вручну завантажив на борт "вантажівки" понад тонну відходів життєдіяльності та відпрацьованого обладнання.

Великогабаритне сміття, який не проходило в люк "Прогресу", а також американські скафандри, що відпрацювали гарантійний термін, відвозять на Землю американські шаттли, які до кінця цього року здійснюють регулярні польоти до МКС.

У Центральному управлінні польотами заявили, що утилізація космічного сміття не завдає шкоди екології океану - при входженні в щільні шари атмосфери більша частина завантажених в "Прогрес" відходів згоряє разом з кораблем, до поверхні океану долітають лише окремі фрагменти.

Читайте також:

У Росії схвалили проект нового зорельоту "Русь"

З Байконуру до МКС стартував сотий космічний корабель

В австралійській пустелі приземлилася космічна капсула

Шатл "Атлантіс" завершив свою останню космічну місію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: