Росія запустила в космос телескоп для вивчення Всесвіту

З космодрому Байконур було запущено орбітальну астрофізичну обсерваторію Спектр-Р. Вона створена для дослідження галактик, чорних дір та інших об'єктів Всесвіту.

У понеділок, 18 червня, з космодрому Байконур була запущена орбітальна астрофізична обсерваторія Спектр-Р російсько-українською ракетою-носієм Зеніт-2SБ, повідомляють у Роскосмосі.

"Пуск ракети-носія виконаний із 45-го майданчика космодрому", - сказав представник відомства, додавши, що через 8,5 хвилини після старту очікується виведення розгінного блоку Фрегат-СБ із супутником Спектр-Р на опорну орбіту.

Обсерваторія створена для дослідження галактик і їх ядер квазарів, чорних дір і нейтронних зірок у Чумацькому Шляху та інших об'єктів Всесвіту. Крім того, апарат займеться моніторингом сонячної активності і вивченням сонячного вітру.

Розробник обсерваторії - Астрокосмічний центр ФІАН - стверджує, що за допомогою телескопа Радіоастрон, що знаходиться в обсерваторії, можна отримати зображення виняткової точності, із роздільною здатністю в тисячу разів краще, ніж у знаменитого телескопа Хаббл.

За даними виконавців проекту із НВО імені Лавочкіна, вся справа в одночасному спостереженні одного радіоджерела наземним і космічним радіотелескопами за синхронізації роботи обох від одного стандарту частоти.

Планується, що обсерваторія, над створенням якої трудилися вчені двадцяти країн, пропрацює як мінімум п'ять років.

Вивід орбітального комплексу у відкритий космос кілька разів відкладався. Спочатку старт обсерваторії був намічений на середину, потім - на кінець минулого року. У серпні 2010 стало відомо, що через пожежу на радіотелескопі центру космічного зв'язку у Тверській області апарат не зможе бути запущений раніше червня 2011.

Створення проекту стало частиною російської федеральної космічної програми на 2006 - 2015 роки. За цей час у країні планується здійснити більше двох десятків наукових проектів.

Читайте також: 

Японія створить власний колайдер для розкриття таємниці зародження Всесвіту

Вчені виявили міні-супутник Землі

NASA оприлюднило унікальне відео Землі очима астронавта

Унікальний погляд на Землю очима астронавта

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: