Російська компанія буде шукати Содом і Гоморру в Мертвому морі

Росія профінансує пошуково-дослідницькі роботи в обмін на ексклюзивне право зняти документальний фільм про цю наукову експедицію.

У другій половині грудня російська компанія, за погодженням з владою Йорданії, приступає до робіт з пошуку на дні Мертвого моря руїн біблійних міст Содом і Гоморра.

Згідно з опублікованою в арабських ЗМІ інформацією, російська сторона погодилася взяти на себе всі витрати з організації пошуково-дослідницьких робіт в обмін на ексклюзивне право зняти документальний фільм про цю наукову експедицію. Один з керівників проекту, представник Йорданії Зія Мадані заявив журналістам, що активна фаза пошукових робіт почнеться в кінці грудня. Він також зазначив, що російські партнери отримали дозвіл влади Хашимітського королівства на проведення геологорозвідувальних робіт у районі, визначеному як передбачуване місцезнаходження Содому і Гоморри.

Російська компанія, залучена до пошуку біблійних старожитностей, має в своєму розпорядженні спеціальне обладнання для підводних досліджень, яке має впоратися з роботою у незвично солоних водах Мертвого моря.

Гіпотеза про те, що Содом і Гоморра існували не на західному (ізраїльському), а на східному (йорданському) узбережжі Мертвого моря, була висунута американськими вченими в 90-х роках XX століття. Нещодавно група доктора Стівена Коллінза (Альбукерке, штат Нью-Мексико) провела розкопки на місці передбачуваного перебування цих біблійних міст, в Баб Ель-Дахра. Були знайдені кістки людей і тварин, зброя, прикраси, кераміка. Американські археологи вважають, що докопалися до шарів "ранньої бронзи" (III тисячоліття до Різдва Христового) і мають підстави вважати, що ними виявлений біблійний Содом.

Згідно з прийнятою більшістю вчених гіпотезою, біблійний Содом розташовувався на південно-західному узбережжі Мертвого моря. Саме ця ділянка показує туристам, що прибувають до Ізраїлю, як місце, де тисячоліття тому відбувалися описані в Біблії події, пов'язані із загибеллю городян Содому і Гоморри, які загрузли в гріху. Вчені висували припущення, що древні міста могли знищити землетрус чи падіння великого метеорита.

Йорданський учений Дія Мадані заявляє, що нещодавно Американське аерокосмічне агентство (NASA) надало Амману знімки, на яких видно якісь "руїни і невідомі об'єкти" на дні Мертвого моря, біля населеного пункту Баб Ель-Дахра. Саме цей факт став приводом для організації спільної російсько-йорданської археологічної експедиції. Мадані також стверджує, що Ізраїль "послав на розвідку" підводний човен, який намагався дослідити даний район, але влада Йорданії виступила з протестом, заявивши, що буде проводити дослідницькі роботи самостійно.

В ізраїльських ЗМІ з приводу такого роду експедиції не було ніяких публікацій, хоча ізраїльські вчені дійсно зуміли спустити під воду в Мертвому морі дистанційно керований пристрій, який досліджував геологію цього унікального природного об'єкту. Творець даного підводного човна професор Цві Бен-Авраам, з Тель-авівського університету, отримав Премію Ізраїлю за 2003 рік.

Пошуки Содому і Гоморри на східному узбережжі Мертвого моря - ще один епізод боротьби Йорданії з Ізраїлем за іноземних туристів. Втім, давно вже склалася традиція, за якою туристи, які приїжджають на Святу Землю, відвідують визначні пам'ятки і в Ізраїлі, і в Йорданії. Просто відпочинок в Ізраїлі, за загальним визнанням, більш комфортний, ніж в Хашимітському королівстві.

Читайте також:

NASA знайшло на Землі докази існування "чужих"

NASA провело в Арізоні тест-драйв марсоходів

Вчені помітили, що Місяць зменшується

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: