Російські астрономи знайшли галактичну рідкість

У галактиці виявили зірку надзвичайно рідкісного типу - так звану яскраву блакитну змінну.

Російські астрономи, що працювали на телескопі БТА (Великий Телескоп Альт-Азимутальний), виявили зірку надзвичайно рідкісного типу - так звану яскраву блакитну змінну. Повідомлення про відкриття опубліковане на сайті Спеціальної астрофізичної обсерваторії.

Яскраві блакитні змінні (Luminous Blue Variables - LBV) - це найбільш яскраві і гарячі зірки у Всесвіті. Маса таких світил майже досягає максимально можливого теоретичного граничного значення (границі Еддінгтона). Вважається, що яскраві блакитні змінні знаходяться на одній з останніх стадій свого життєвого циклу перед перетворенням на наднову - вони скидають свої водневі оболонки.

Російські фахівці працювали з даними огляду неба, зібраними інфрачервоним телескопом Spitzer. Вони шукали LBV, існування яких було передбачене співробітником державного астрономічного інституту імені Штернберга Василем Гварамадзе, який, використовуючи інфрачервоні карти неба, склав список можливих кандидатів. У результаті учені виявили в Галактиці нову яскраву блакитну змінну - її назвали MN112.

Вивчення нововідкритої зірки за допомогою БТА показало, що її спектр дуже схожий зі спектром іншої зірки з групи LBV - P Лебедя, яка близько 400 років тому була однією з найяскравіших зірок на небі.

Через величезні маси і надзвичайну яскравість проміжок життя яскравих блакитних змінних дуже малий і не перевищує кількох мільйонів років. На сьогодні вченим відомо близько двох десятків таких зірок.

Читайте також:

Астрономи знайшли найдальший куток Всесвіту, де розташоване "місто галактик"

Hubble зняв космічне "колесо" далекої галактики

Астрофізики зобразили "криве дзеркало" Всесвіту навколо чорної діри

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: