Російські лікарі зняли на відео, як коронавірус поглинає легені людини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Піковою стадією вірусної пневмонії вважаються 10-13 день захворювання.

У Росії зняли на відео, як діє коронавірус, від якого померли вже майже 16 тисяч осіб у світі, коли потрапляє в організм людини.

Відеозапис розміщено у телеграм-каналі Baza.

Як зазначається, однією з відмінних рис вірусної пневмонії від інших видів є симетричне ураження легень у різних частинах. Зокрема, під час діагностування захворювання на комп'ютерних томограмах видно ущільнення легеневої тканини, схожі на прозорі потерті плями, які називають симптомом "матового скла". На ранній стадії розвитку вірусної пневмонії, до четвертого дня захворювання, "матове скло" виникає максимум у трьох осередках - переважно в нижніх частинах і не перевищує у діаметрі 3 см.

Через ушкодження в альвеолах накопичується рідина, яка призводить до порушення кисневого обміну і кисневого голодування пацієнта, що і є підставою для скарг на задишку і утрудненість дихання.

За даними медиків, після цього пневмонія починає прогресувати - протягом 5-8 днів кількість ущільнень стає більше, і вони поступово трансформуються в осередки консолідації на периферії легенів.

10-13 день вірусної пневмонії вважають піковою стадією, коли з'являються множинні плями різної довжини.

"Вірусна пневмонія становить до 29% від усіх позалікарняних пневмоній, які потребують госпіталізації. Однак її розвиток провокує, як правило, грип (50-60%), респіраторні віруси (20-25%) і аденовіруси (близько 10%). До пандемії COVID-19 коронавіруси рідко реєструвалися як збудники пневмонії, але зараз вона є у більшості пацієнтів, що перебувають у стані середньої тяжкості", - додали дослідники Baza.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Що таке вірус, коронавірус з Уханя інфографіка
ТСН.ua

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції