Російські вчені створили штучну нервову систему

Російські вчені зробили перший крок у створенні штучного інтелекту, створивши штучну нервову систему на прикладі хробака.

Російським вченим вдалося створити штучну нервову систему, що є першим кроком до створення штучного інтелекту.

Для цього вони досконало вивчили тіло хробака, який володіє найпростішими нервами. Потім за допомогою комп'ютера побудували його віртуальну модель і відтворили всю структуру його нервової системи.

На відео видно, як під мікроскопом то смикається, то застигає, то згортається клубком прозорий хробак.

Для вчених, які вивчають роботу мозку, це відео - як голлівудський блокбастер. "Хробак - не герой комп'ютерної гри, поведінка якого запрограмована заздалегідь. Його дії непередбачувані, як у живого. Це ще не штучний інтелект, але вже штучна нервова система", - пояснюють вчені.

Науковий співробітник Інституту систем інформатики СО РАН імені А.П. Єршова Андрій Пальянов розповідає: "Ось ці сірі конусоподібні штуковини символізують м'язи. 300 нейронів мають об'єкт і 95 м'язових клітин - всі вони тут представлені. А маленькі сфери і з'єднання між ними - це ті самі нейрони".

Спочатку вчені побудували у віртуальному просторі тіло хробака. Всі пропорції дотримані, навіть форма і принцип скорочення м'язів такі ж, як у справжньої нематоди. Але щоб це тіло оживити, треба було перенести в комп'ютер усю структуру нервової системи.

"Жива нематода включає такі системи, які ми не можемо поки відтворювати - це система травлення, розмноження, ділення клітин", - говорить учений.

За його словами, обсяг мозку людини - десять в одинадцятій нейронів. Це настільки багато, що сьогодні неможливо уявити комп'ютер, який здатний вмістити весь людський мозок, якби його вдалося оцифрувати.

Читайте також:

Вчені: у 2012 році Сонце виведе з ладу електронні системи на Землі

Учені виростили щурів з людськими мізками

Місяць стане секс-курортом

Науковим винаходом року назвали "інкубатор рослин"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: