Російський математик Перельман не приїхав до Парижа за премією в 1 млн доларів

Церемонія вручення Премії Тисячоліття у Парижі пройшла без її "головного героя" - російського математика-відлюдника Григорія Перельмана.

У вівторок, 8 червня, у рамках математичного симпозіуму в Парижі відбулася церемонія вручення Премії Тисячоліття. Російський математик Григорій Перельман, якому присудили премію у мільйон доларів за доказ гіпотези Пуанкаре, так і не приїхав.

Учасники церемонії чекали на Перельмана весь день, і врешті-решт вручили символічний сертифікат іншому російському математику - Михайлу Громову, який працює у Франції, а призову статуетку - Франсуа Пуанкаре, онукові Анрі Пуанкаре. Ця статуетка буде постійно знаходитися в інституті Анрі Пуанкаре в Парижі.

Що робити з грошима, повинен вирішити сам Перельман, заявили організатори. "Я чекаю, поки він мені скаже. Він зв'яжеться з нами, коли ухвалить рішення ", - сказав директор інституту Джеймс Карлсон. Він не зміг пояснити, чому російський вчений ігнорує заходи на його честь.

"Я не можу пояснити, це його вибір, ми поважаємо його. Він не хоче втручання в його приватне життя ", - заявив Карлсон.

Нагадаємо, у березні математичний інститут Клея оголосив про вручення Перельману премії тисячоліття за доказ гіпотези Пуанкаре – цю математичну загадку вчені безуспішно намагалися розгадати протягом цілого століття.

У 2006 році Перельману за доказ цієї гіпотези вже була присуджена медаль Філдса, але він від неї відмовився.

43-річний вчений є відомим відлюдником, і мешкає разом зі своєю матір'ю у Санкт-Петербурзі. Раніше він заявляв, що збирається відмовитися від нагороди у мільйон доларів, але поки що не вирішив це питання остаточно.

Читайте також:

Російському математику-відлюднику Перельману присудили Премію тисячоліття

У Міжнародній системі одиниць може з'явитися число "до хріна і більше"

Інтернет-видання вперше стало лауреатом Пулітцерівської премії

Обама віддасть Нобелівську премію благодійним фондам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: