Російський математик Перельман відмовився стати академіком РАН

В інституті ім. Стеклова, який висунув кандидатуру Перельмана в академіки, так і не дочекалися відповіді вченого на дзвінки та телеграми.

Всесвітньо відомий петербурзький математик Григорій Перельман не відповів на запити Математичного інституту імені Стеклова, який висунув його кандидатуру в академіки Російської Академії наук. Як повідомляється, в інституті так і не дочекалися відповіді вченого на дзвінки та телеграми.

Таким чином, академіком Перельман не стане, тому що для цього необхідно отримати його згоду.

Підготовка списків кандидатів в академіки РАН повинна завершитися 4 жовтня. Голосування по них пройде в грудні.

Про те, що Перельман, швидше за все, відмовиться від вступу до лав академіків РАН, повідомлялося і раніше. Наукова рада петербурзького відділення Математичного інституту імені Стеклова запропонувала кандидатуру Перельмана ще на початку вересня, проте зв'язатися з математиком так жодного разу і не вдалося.

Григорій Перельман здобув світову популярність в березні 2010 року, після того як Математичний інститут Клея присудив йому Премію тисячоліття і мільйон доларів за доказ гіпотези Пуанкаре, однієї з семи так званих "проблем тисячоліття". Перельман відмовився отримувати премію, як у 2006 році відмовився від найпрестижнішої нагороди в області математики - Філдсівської премії.

Нещодавно стало відомо, що на Премію тисячоліття, від якої відмовився Перельман, Інститут Клея спільно з Інститутом Анрі Пуанкаре заснують спеціальну посаду для молодих математиків.

Читайте також:

Математик Перельман, який відмовився від мільйона, не впорався з унітазом

Перельман пояснив, чому відмовився від мільйона доларів: "Я можу керувати Всесвітом"

У Миколаєві всесвітньо відомого математика "зробили" убогим пенсіонером

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: