Розрекламовані Трампом ліки збільшують смертність від коронавірусу – дослідження

Дата публікації
Перегляди
8946
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Розрекламовані Трампом ліки збільшують смертність від коронавірусу – дослідження

Фото: Associated Press

Протималярійні засоби призначають хворим не тільки в США, але й в інших країнах.

Ліки проти малярії, які широко пропагував використовувати президент США Дональд Трамп для лікування коронавірусу, не показують позитивних результатів, про це свідчать аналітичні дані щодо використання препарату у клініках для ветеранів у Сполучених Штатах. Серед тих, хто отримував гідроксихлорохін, спостерігалось більше смертей, ніж серед тих, кого лікували стандартними методами, звітують дослідники.

Загальнонаціональне дослідження неможна вважати суворим експериментом. Але 368 пацієнтів - це найбільший показник гідроксихлорохіну з антибіотиком азитроміцином або без нього для лікування COVID-19, від якого загинули понад 186 000 людей у США. Дослідження було опубліковане на сайті для науковців і поки не має коментарів від інших фахівців. Фінансували це дослідження за рахунок грантів від Національних інститутів здоров’я та Університету Вірджинія, пише Associated Press.

Дослідники проаналізували записи щодо 368 ветеранів чоловічої статі, які були шпиталізовані з коронавірусом та померли або навпаки, були виписані до 11 квітня.

Близько 28%, хто отримував гідроксихлорохін на додачу до стандартного лікування, померли. З тих, кого лікували лише звичними препаратами, померли лише 11% пацієнтів. Близько 22%, хто отримував гідроксихлорохін разом з азітроміцином, також померли. Але різниця між цією групою та тими, що був на стандартному лікуванні, не достатньо велика, щоб виключити інші фактори, які могли б вплинути на смертність. Крім того не виявлено залежності від вживання гідроксихлорохіну та потребі у штучній вентиляції легень.

Дослідники не відстежили побічних ефектів препарату, але відзначили, що гідроксихлорохін, ймовірно, вражає інші органи. Ці ліки давно відомі і потенційно мають серйозні побічні ефекти, включно зі зміною серцевого ритму, що може викликати раптову смерть.

Двома днями раніше Інститут національного здоров’я випустив новий рекомендаційний лист щодо лікування коронавірусу, де зазначається, що немає достатніх доказів рекомендувати або забороняти застосовувати гідроксихлорохін або хлорокін у лікуванні COVID-19. Водночас рекомендують не використовувати гідроксихлорохін разом за азітроміцином через можливі побічні ускладнення.

Багато лікарів перестали призначати цей препарат.

Нагадаємо, лікарка з Нью-Йорка розповідала ТСН.Тиждень, що протималярійні ліки показують не таку ефективність, на яку від початку розраховували. Також медик розповіла, які ліки тепер вважаються найбільш обнадійливими. Тим часом у Великій Британії почали тестування вакцини від коронавірусу на людях. За оптимістичним сценарієм, результати досліджень будуть готові восени поточного року, але це не означає, що препарат одразу потрапить до споживача.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8946
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація