Розвинені м'язи можуть допомогти імунній системі у боротьбі із хворобою - дослідження

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Миші із більшою м'язовою масою виявилися ліпшими у подоланні інфекції.

Нове дослідження вказує на можливий зв'язок між м'язовою масою і здоров'ям імунної системи. Згідно з ним, м'язова тканина служить"притулком" для імунних клітин, де вони можуть укритися від постійної боротьби з патогенами, що вриваються.

Про це пише IFL Science.

Дослідники вже давно знають, що Т-клітини, які ідентифікують і вбивають віруси і шкідливі бактерії, виснажуються при хронічних інфекціях, що призводить до втрати функції і ослаблення імунної системи. Це часто супроводжується фізичним виснаженням, відомим як кахексія, яка зазвичай включає втрату ваги і зменшення м'язової маси.

Тому автори дослідження вирішили з'ясувати, чи існує зв'язок між функцією Т-клітин і скелетними м'язами. Для цього вони заразили мишей вірусом, відомим як вірус лімфоцитарного хоріоменінгіту (LCMV), і виявили, що це змушує м'язи гризунів виділяти підвищену кількість сигнального білка, званого інтерлейкіном-15 (IL-15).

Якщо Т-лімфоцити втрачають свою працездатність в постійній боротьбі з інфекцією, клітини-попередники можуть мігрувати з м'язів і ставати новими і повноцінними Т-лімфоцитами. Це допомагає імунної системі боротися з вірусом протягом тривалого часу.
керівник дослідження Цзінь У

Зробивши подальше дослідження, дослідники повторили експеримент з мишами, які були генетично модифіковані для розвитку м'язів. Після зараження LCMV ці м'язисті миші вивільнили навіть більше IL-15, ніж їх менш м'язисті аналоги, і згодом продемонстрували сильніший противірусний відповідь з більшою активністю Т-клітин. Іншими словами, миші із більшою м'язовою масою виявилися ліпшими у подоланні інфекції.

Хоча результати цього дослідження не обов'язково означають, що люди з м'язами мають більше імунітету, ніж ті, у кого їх менше, це вказує на необхідність додаткових досліджень зв'язку між статурою і імунною системою.

Нагадаємо, експерти пояснили, що заняття спортом із захисною маскою на обличчі можуть ускладнити дихання та створити небезпеку для здоров’я. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції